Glenn Miller Orchestra odehraje v lednu v ČR šest koncertů

  • Glenn Miller Orchestra odehraje v lednu v ČR šest koncertů Fotogalerie (16)
    • 15.12.2011
    • Tisk

    Hudba amerického skladatele Glenna Millera nepřestává být populární. Dokazuje to nejnovější …

    Sdílejte článek:

Hudba amerického skladatele Glenna Millera nepřestává být populární. Dokazuje to nejnovější turné nejznámějšího swingového orchestru na světě, Glenn Miller Orchestra, který zavítá v lednu 2012 znovu do České republiky.

Naváže tak na své vyprodané a nadšeně přijaté koncerty za poslední tři roky u nás. Divákům v Plzni, Karlových Varech, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Liberci představí nový koncertní program In the Miller Mood.

Zároveň v lednu 2012 vychází stejnojmenné album.

Kromě skladeb Glenna Millera zazní typické písně dalších autorů: Woodyho Hermana, Count Basieho, Harryho Jamese i zpěvačky Elly Fitzgerald.

Nebudou samozřejmě chybět evergreeny jako „Moonlight Serenade“, „String of Pearls“, „Little Brown Jug“, „Stairway To The Stars“ nebo „Somewere Over The Rainbow“.

Členy Glenn Miller Orchestra, který vede Wil Salden, jsou vynikající hudebníci a sólisté. V jejich koncertech nechybí humor a vytříbená elegance.

Historie původního tělesa sahá do 30. let minulého století. Glenn Miller se brzy po jeho založení stal hvězdou tehdejší hudby a jeho skladby hrála v té době všechna rádia.

Život Glenna Millera skončil ve věku čtyřiceti let při nikdy nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo. Jednou z nedávných teorií je, že ho zasáhla bomba, kterou upustil jeden z bitevníků vracející se z náletů nad Německem.

Sláva Glenna Millera ale nikdy nevybledla.

I když jeho hvězdná kariéra trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba na to, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru na světě.

Ve svých pětatřiceti letech byl Glenn Miller uznáván jako nová a nejzářivější hvězda americké jazzové scény. Hubený, vážně vypadající muž s kulatými brýlemi přinesl nový zvuk, založený ne na sólistech, ale perfektní harmonii celého orchestru.

Na podzim roku 1939 začala rádia hrát hudbu orchestru a jeho skladby „In the Mood“, „Pennsylvania 6–500“, „String of Pearls“ a „Moonlight Serenade“ se okamžitě staly populárními po celém světě. V roce 1942 přišel Glenn Miller s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a založil U. S. Air Force Orchestra.

Po smrti kapelníka založil Tex Beneke, člen Glennova orchestru, na konci druhé světové války nový Glenn Miller Orchestra. V roce 1956 se vedení orchestru ujal Ray McKinley, bývalý bubeník Miller’s Air Force Orchestra, a do současné doby se vystřídalo několik dalších kapelníků.

Wil Salden se začal zabývat hudbou Glenna Millera v roce 1978 a přijal za svou jeho kouzelnou formuli: „Každý kapelník sní o vytvoření nezaměnitelného zvuku, který je okamžitě rozpoznatelný po několika tónech.“

V roce 1990 byl Wil Salden společností, která spravuje dědictví po Glennu Millerovi, uveden jako kapelník Glenn Miller Orchestra pro Evropu.

Termíny a místa vystoupení v ČR v lednu 2012:

5. ledna, Plzeň – Park Hotel

6. ledna, Karlovy Vary – Hotel Thermal

7. ledna, Praha – Obecní dům

8. ledna, České Budějovice – Metropol ČB

9. ledna, Brno – Bobycentrum

24. ledna, Ostrava – Dům kultury

25. ledna, Hradec Králové – Kongresové centrum ALDIS

26. ledna, Liberec – Dům kultury

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.