Čankišou jsou desátí v evropském žebříčku world music

  • Čankišou jsou desátí v evropském žebříčku world music
    • 13.12.2011
    • Tisk

    Nové album brněnské skupiny Čankišou kromě pochvalných kritik tuzemských hudebních publicistů …

    Sdílejte článek:

Nové album brněnské skupiny Čankišou kromě pochvalných kritik tuzemských hudebních publicistů sklízí úspěch i v zahraničí. Novináři z evropských rádií ho aktuálně v měsíci prosinci zvolili na 10. místo ve World music charts Europe.

Celkově za rok 2011 se Faÿt umístilo na 98. místě z 899 nominovaných alb.

World music charts Europe je žebříček zaměřený na žánr world music, který každý měsíc sestavují hudební novináři z evropských rádií.

Za Českou republiku se účastní Petr Dorůžka z Českého rozhlasu Vltava.

Tuzemské kapely se v žebříčku umísťují jen výjimečně, v první desítce se zatím prosadila jen alba Reprezent (nejvýš 3. místo) a Romano Hip Hop (8. místo) od Gipsy.cz a nahrávka Fonók (5. místo) formace Dva.

Album Faÿt vydala sedmičlenná kapela Čankišou, která už přes 12 let patří ke špičce české world music, letos v září.

Od svého debutu Hudba lidu Čanki z roku 2000, který zařadil hudební publicista Jiří Černý mezi albové vývojové milníky 90. let 20. století, natočili Čankišou několik odlišných desek.

Nahrávka Densé ju je ovlivněná mongolskou lidovou písní, třetí CD Gamagaj je inspirované stejnojmennou postavou z knihy Umberta Eka Baudolino a hlavním inspiračním zdrojem předloňské desky Lé La jsou cesty kapely po dalekých krajích a nejrůznější fúze s místními muzikanty.

„Deska Faÿt je opět jiná než ty předchozí, trochu jsme se vrátili k rockovým kořenům a nahrávka je hodně jiná než ty předchozí,“ uvedl lídr kapely Karel Heřman.

Kapela Čankišou vznikla v roce 1999. Svou prezentaci opírá o legendu dávného jednonohého lidu Čanki.

Pravidelně vystupuje po celém světě.

Se svou fúzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů Čankišou projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pákistán.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.