Sung Feng-jün a Jarolav Dušek přivítají Rok draka

  • Sung Feng-jün a Jarolav Dušek přivítají Rok draka Fotogalerie (10)
    • 13.12.2011
    • Tisk

    Příchod nového roku podle čínského lunárního kalendáře oslaví tradičně na konci ledna čínská …

    Sdílejte článek:

Příchod nového roku podle čínského lunárního kalendáře oslaví tradičně na konci ledna čínská zpěvačka Sung Feng-jün a herec a moderátor Jaroslav Dušek na koncertech Songfest.cz 2012.

Pátý ročník oslav se ponese tentokrát v duchu nadcházejícího Roku draka, který začíná 23. ledna, kdy mu „předává vládu“ Rok zajíce.

Koncerty začnou už 19. ledna v pražském Paláci Akropolis a do 22. ledna se uskuteční v Hradci Králové, Českém Krumlově a Českých Budějovicích.

Doprovázet je budou třeba barevný jarmark, dračí tombola, čajovna s originálními čaji z celého světa nebo ukázky bojových umění a asijských tanců, výstavy fotografií z dobrodružných cest po Africe, dílny pro děti a chybět nebudou ani pochoutky vegetariánské restaurace.

„Rok draka je energeticky nejsilnějším obdobím z celého cyklu čínského zvěrokruhu. I proto je v tamější astrologii roku 2012 přisuzován velmi dynamický pohyb. Lidé narození v tomto znamení se mohou těšit na výraznou pozitivní proměnu, ostatní se povezou na vlně pozitivní dračí energie,“ uvedla Sung Feng-jün.

Kromě nového šansonově laděného písňového programu Sung Feng-jün a Tria PUO se před českým publikem představí čínská loutnová virtuoska Kao Jing-jing, hudebnice z Celočínské akademie múzického umění v Pekingu.

V Praze vystoupí i písničkář Jan Burian, perkusionista Miloš Vacík a Tam Tam Orchestra, v Hradci Králové mezzosopranistka Tereza Roglová a zpěvačka Alice Holubová s kapelou Majerovky.

Koncert v Českém Krumlově nabídne šansoniérku Ester KočičkovouLubomírem Nohavicou a japonskou cembalistku a klavíristku Kajoko Zemanovou.

Ta se na festivalu objeví potřetí, tentokrát ji v duu doprovodí na tradiční šamisen japonský lidový hudebník Kenja Sató.

Českobudějovické publikum mimo jiné zhlédne moderátora Jaroslava Duška a Malou Vizitu s premiérou představení Legendy o drakovi.

www.songfest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.