LUNO pokřtilo nové EP – letos podruhé

  • LUNO pokřtilo nové EP – letos podruhé Fotogalerie (2)
    • 08.12.2011
    • Tisk

    LITATO. Lítá to? Lítá to! Ano, poslední listopadový večer to v Roxy skutečně lítalo.

    Sdílejte článek:

LITATO. Lítá to? Lítá to! Ano, poslední listopadový večer to v Roxy skutečně lítalo. A pořádně! Pražská formace psychedelického projektu LUNO zde totiž křtila své další EP a předvedla nám jeden ze svých nejlepších koncertů vůbec.

Temnost, jemnost, dramatická intenzivnost, progresivní emotivnost, neverbální teatrálnost. Kapela si dala skutečně záležet. A to nejen na hudbě, ale i detailech. Najala si například svého vlastního osvětlovače, který celou scénu působivě dokresloval, respektive dosvětloval. Kromě blikající smrště si diváci mohli během písniček užít promítané videoklipy, jaké LUNO doposud natočilo. A točit se bude dál. Tohle kvarteto totiž chystá audiovizuální artefakt ke všem svým hudebním výtvorům.

Blind, Here To Be Not There, Magnificat či Pekorino byly songy, které zazněly ze starýho alba 
a ze Starýho kytary. Právě zmiňovaný Martyn Starý je nejmladším členem kapely složené z hudebních pro­jektů, jenž v minulosti českou scénu značně zasáhly. Řeč je o Roe Deer (baskytarista Šmity, zpěvačka Ema Brabcová) a Southpaw (bubeník Honza Janečka). Díky zkušenostem jmenovaných umělců se LUNO snaží svoji hudbu koncipovat jinak – netradičně. Svědčí o tom například fakt, že druhé EP zůstalo neposkvrněné studiem a jeho natáčení probíhalo na chatě či doma. Navíc každá ze čtyř skladeb pochází z dílny jiného člena kapely, což také vybočuje z konvenčních šlépějí.

I přes velkou snahu se však nestihl termín a kapela pokřtila CD pouze imaginárně. Jako omluvu přichystala pro účastníky akce malý dárek v podobě tajného kódu ke stažení alba, což bylo v porovnání se skvěle zahraným koncertem pouze příjemnou třešničkou na dortu. Ládovat si iPody songy z internetu bylo však možné pouze do ranních hodin prvního prosincového dne. Kdo tento termín zmeškal, musí si na poslech všech songů z LITATO, což je zkratka pro Love Is The Answer To All, ještě chvíli počkat.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.