Na Broadwayi uvedou muzikál podle filmu Once

Muzikál založený na úspěšném filmu Once s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou v hlavních rolích míří na Broadway. V současné době se už hraje v komornějším New York Theatre Workshop. Do velkého Divadla Bernarda B. Jacobse se přesune na začátku příštího roku.

O tom, že se muzikál bude od února hrát na Broadwayi, informovali jeho producenti ještě před úterní oficiální premiérou v New York Theatre Workshop a před zveřejněním prvních recenzí.

Za nezvyklý tento krok označil deník The New York Times, podle kterého by se Once mohl ucházet o některou z prestižních divadelních cen Tony Awards.

Předpremiéry Once mají na Broadwayi začít 28. února a premiéra se má uskutečnit 18. března. V ústředních rolích muzikálu, který podle scénáře Endy Walshe nastudoval režisér John Tiffany, se představí Steve Kazee a Cristin Milioti.

Ta před pár dny listu The New York Times řekla, že se při přípravách na představení záměrně vyhýbala sledování filmu, aby se nestalo, že bude příliš napodobovat svou českou předchůdkyni.

Markéta Irglová se i s Glennem Hansardem zúčastnila úterní premiéry.

Film Once o lásce irského pouličního muzikanta a české prodavačky květin natočený během pouhých 17 dnů za 150 tisíc dolarů, vydělal po celém světě 20 milionů dolarů a ústřední píseň „Falling Slowly“ získala v roce 2008 Oscara.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.