Roxy bude pravidelně uvádět akustické koncerty

  • Roxy bude pravidelně uvádět akustické koncerty
    • 08.12.2011
    • Tisk

    V pražském klubu Roxy se 20. prosince odehraje první díl zbrusu nového koncertního projektu …

    Sdílejte článek:

V pražském klubu Roxy se 20. prosince odehraje první díl zbrusu nového koncertního projektu Roxy Late Night Acoustic Chill Out Show Case. Akce se bude s měsíční periodicitou konat v komorním prostředí prostoru chill out.

Jejím cílem je představit tvorbu předních domácích muzikantů v akustickém hávu. Prvními hosty budou skvělí instrumentalisté Zdeněk Bína a Jan Urbanec, jejichž muziku lze jen těžko vměstnat do zavedených hudebních škatulek.

Zdeněk Bína za doprovodu Honzy Urbance dodávají tuzemské akustické scéně nový rozměr. Ačkoliv už mají odehranou celou řadu koncertů po České republice i v zahraničí, stále se jedná o celkem novou záležitost,“ říká Adéla Sejkorová, hudební dramaturgyně klubu Roxy.

A dodává: "Chceme, aby nový projekt v prostoru chill out představoval exkluzivitu a jedinečnost. Hudební genialita a originalita těchto dvou muzikantů se přímo nabízí, a proto jsme rádi, že se stanou tvářemi pilotního dílu projektu Roxy Late Night Acoustic Chill Out Show Case.

Kytarista, zpěvák a skladatel Zdeněk Bína se zapsal do povědomí fanoušků sofistikované hudby nejen působením v uznávané, a dnes už neexistující funky jazzové formaci -123 minut, ale také svou zálibou v mimoevropských stupnicích.

Ve své mnohovrstevnaté hudbě Bína, který hrával i ve Walk Choc Ice, míchá funky, blues, jazz, latino ale i cikánské nebo arabské melodie a vypravuje se tak do hudebních sfér, které hrají různorodými barvami a skýtají zážitky z kategorie nevšedních.

Jeho parťák Jan Urbanec, s nímž se společně veze na vlně worldgroove už od roku 2009, platí v české kotlině za jednoho z nejlepších hráčů na basovou kytaru.

První Late Night Acoustic Chill Out Showcase začíná 20. 12. 2011 ve 22 hodin.

Vstupenky pořídíte v předprodeji za 160 korun plus poplatky. Kapacita je omezená!

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.