Na Colours zahrají The Flaming Lips, festival se přesouvá

  • Na Colours zahrají The Flaming Lips, festival se přesouvá
    • 07.12.2011
    • Tisk

    Mezinárodní festival Colours of Ostrava, jehož příští ročník se uskuteční od 12. do 15. července …

    Sdílejte článek:

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, jehož příští ročník se uskuteční od 12. do 15. července 2012, připravil před Vánoci celou řadu významných novinek.

Příští rok v Ostravě vystoupí rockově-psychedelická formace The Flaming Lips, která je kromě dalších ocenění držitelem tří Grammy a podle magazínu Q jednou z padesáti kapel, které musíte vidět, než zemřete.

„Jakmile jsem viděla jejich úžasný koncert plný bizarních kostýmů, balónů a projekcí loni na festivalu Primavera Sound, okamžitě jsem se rozhodla, že tento famózní koncert musí také vidět návštěvníci našeho festivalu,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Excentričtí podivíni už bezmála třicet let udivují kosmickým psychorockem, bizarními obaly alb, ztřeštěnými nápady a magickými koncerty s nebývalou audiovizuální projekcí, při kterých se zpěvák Wayne Coyne prochází po hlavách publika v obří průsvitné bublině, prší barevné balonky a podobně.

The Flaming Lips mají na kontě megahity jako „Rise For Prize“, „The Yeah Yeah Yeah Song“ nebo oficiální rockovou skladbu státu Oklahoma „Do You Realize“. Prozatím vydali 13 alb.

Příští ročník Colours proběhne v Ostravě na novém, lepším a unikátnějším, místě – v Dolní oblasti Vítkovice.

Tento evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí se teď před očima mění díky stejnojmennému zájmovému sdružení na výjimečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s celoročním provozem.

„Nové místo nabídne kromě venkovních i vnitřních scén oproti původnímu areálu řadu praktických výhod, po kterých volali naši návštěvníci – například větší prostor pro návštěvníky, zázemí, hygienu i stanové městečko, vlastní parkoviště a řadu dalších. Festival navíc ale získá na další unikátnosti. Dolní oblast Vítkovice fascinuje svou industriální krásou, hudba i diváci se dostanou do takového prostředí, které nikdo jiný u nás nemá,“ říká Zlata Holušová.

Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí: pestrost, šíře a kvalita programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohoda v areálu, možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti.

V době jeho konání bude zpřístupněna naučná trasa na Vysoké peci č. 1, část programu se bude odehrávat také v VI. energetické ústředně a Plynojemu.

Příprava festivalového areálu si vyžádá přibližně 20 miliónů korun, které budou uhrazeny z provozních prostředků sdružení Dolní oblast Vítkovice a společnosti Vítkovice.

Festival se tak ocitne mezi neznámějšími ostravskými kulisami.

Hlavní výhody nového areálu v bodech:

– větší prostor u obou hlavních venkovních scén

– větší stanové městečko s vlastním parkování

– druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky

– víc prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny

– všechny scény v jednom areálu

– odpadne nutnost přecházení mezi hlavními areály a řešení druhé lávky, která by v případě zvýšení hladiny řeky nemohla být instalována

– omezí se možné rušení hudbou v nočních hodinách

Do roku 2012 vstoupí Colours taky s novým vizuálem. Určitá syrovost technické památky Dolní oblasti Vítkovic a multikulturnost festivalu inspirovaly tvůrce k pořádně ostrému kontrastu. Barevné stříkance, jako stěžejní motiv roku 2012, logicky vycházejí ze samotného názvu Colours (barvy).

Typograficky stylizovaný název „Colours“ je pak doslova nabitý radikálními a výraznými barvami. Nový vizuál zároveň nechává návštěvníkům obrovský prostor pro vlastní fantazii a pojetí toho, jak se správně cítit „colours-barevný“.

„Barevná „colours“ nálada musí dýchnout z každého našeho plakátu. A na každém návštěvníkovi musí zůstat aspoň kapka z barevného stříkance,“ říká autor návrhu Václav Žila z ostravské agentury IanDerson Advertising, která obléká Colours do nového hávu.

Předprodej čtyřdenních vstupenek na Colours of Ostrava 2012 probíhá od 1. listopadu. Cena 1 190 korun v první vlně platí pro první 4 tisíce kusů, časově ale už jen do tohoto pátku 9. prosince 2011.

Cena vstupenky 1 390 korun v druhé vlně bude platit pro dalších 5 tisíc kusů nebo nejdéle do 31. ledna 2012.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.