Hudební orgasmus pro měsíc listopad aneb Patrick Wolf v Praze

  • Hudební orgasmus pro měsíc listopad aneb Patrick Wolf v Praze Fotogalerie (9)
    • 02.12.2011
    • Tisk

    Zvučný svůdný hlas, nápadité kostýmy, tajemný výraz a nesčetné množství emocí. Tak vypadal koncert Patricka Wolfa.

    Sdílejte článek:

Příjemný, zvučný a svůdný hlas, nápadité kostýmy, tajemný výraz, nesčetné množství emocí. Takhle lze nastínit, jak vypadalo vystoupení Patricka Wolfa devětadvacátého listopadu v Paláci Akropolis. Ale žádné sebezvučnější či líbeznější slovo nevyjádří ty rozličné pocity, které ve vás koncert londýnského „vlka“ zanechá. Ne, musíte si to zažít sami! Nadýchnout se té atmosféry, nasát kouzlo okamžiku, mít husí kůži na rukou a poslechnout si ten melodický hlas na vlastní ucho. I přesto se vám pokusím, alespoň nepatrně s notnou dávkou jemnocitu, přiblížit atmosféru onoho večera.

Na stage vyzdobenou obří malbou města a dvěma dřevěnými domečky po stranách pódia vystoupila jako první ChineseWoman. Velmi sympatická, leč trochu monotónně znějící zpěvačka dostala během třiceti minut publikum do té správné nálady a ještě stihla obecenstvo pobavit hrstkou vtipných hlášek.

Patrick Wolf zvolil melancholický nástup za doprovodu písně Pigeon Song a pokračoval přes House a Time of My Life z aktuálního alba Lupercalia, až k jednomu z nejprocítěnějších 
a nejmelodičtějších songů ze setlistu – Damaris. Po jeho skončení se kolem mě ozývaly povzdechy uznání (dokonce i od mužů :-)) jeho talentu a nápaditosti. V tu chvíli mě napadla jedna věc: jestli se Tom Jones přezdívá „Tygr z Walesu“, Patrick Wolf by měl být Kocour z Londýna (ano, jeho příjmení inklinuje spíše k psovité šelmě, ale vlci hlasitě vyjí a nepředou). Dále zazněly songy kupříkladu The Bachelor, Time of My Life, Get Lost nebo Together, ke kterému bylo v den koncertu zveřejněno lehce kontroverzní video. Zpěvák je známý svými citacemi textů z cizích songů a ani tentokrát neudělal výjimku v podobě Boys Don’t Cry od The Cure.

Jeho výkony zněly čistě, dramaticky, epicky, ochucené prožitky. Uvedl vás do jiného světa; dimenze, které se stal pánem, jehož budete chtít dobrovolně poslouchat a nechat se jím hypnotizovat. Ale tenhle pán je nejen skvělý zpěvák s magnetickou přitažlivostí, ale i multiinstru­mentalista a módní návrhář s hlubokým teatrálním cítěním. Během show si zahrál hned na několik hudebních nástrojů (např. harfa, ukulele, housle) a stihl 2× změnit kostýmy. Nejprve se oděl do černého saka s třpytivým lemováním, které se blyštilo až na balkón, poté oblékl triko s dlouhým rukávem poseté flitry 
a nakonec se nám přišel ukázat v bílé košili s roztodivnou imitací dravce na rameni.

Praha byla jednou z posledních zastávek celého turné, což Patrick několikrát dojatě zmínil. Věnoval nám srdečný přídavek v podobě The City, a kdyby mohl, věnoval by snad i celý setlist znovu, pokud by to čas trochu dovolil. Poté hrdě představil celý svůj tým od hudebníků, až po řidiče, naposled si prohrábl kudrnatou patku, řekl „thank you!“ a opustil pódium.

Celý večer střídala potemnělou atmosféru radost a láska k životu. Dojemné pocity se snoubily s vášní, iluze s realitou. Zbývá jen říct jediné: až budete chtít zažít něco, o čem zatoužíte neustále mluvit, ale zároveň nenajdete vhodná slova, jděte na Patricka Wolfa!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.