Kulatiny s Tichou dohodou oslaví Pavlíček a Shöenfelt

Hosty výročního koncertu obnovené skupiny Tichá dohoda v pražském KC Vltavská budou 8. prosince kytarista Michal Pavlíček a v české metropoli žijící britský rockový písničkář Phil Shöenfelt.

Tichá dohoda na této akci oslaví čtvrtstoletí od jejího vzniku.

Její hlavní postavy, kytaristu Dana Šustra a zpěvačku Blanku Šrůmovou, doprovodí řada hudebníků, kteří se v kapele po jejich boku vystřídali.

Dějiště koncertu Tichá dohoda zvolila symbolicky. Začátkem 90. let totiž na stejném místě stál klub Belmondo, kde kapela často vystupovala.

Z bývalých členů si s ní zahrají třeba bubeníci David Uher a Pavel Attel nebo baskytarista Pavel Krtouš.

Tichá dohoda představí i svůj nový videoklip z dílny režiséra Luboše Rezlera.

Na speciálním koncertu návštěvníci uslyší řadu starších hitů … „Chci přežít“, „Cizí pohled“, „Jak roky jdou“, „Reklamní anděl“ nebo „Marioneta“.

Philem Shöenfeltem pojí členy Tiché dohody dlouholeté přátelství.

Kapela mu po jeho příjezdu do České republiky pomáhala etablovat se na zdejší hudební scéně a doprovodila ho na jeho prvním turné, ze kterého vzešlo koncertní album vydané v roce 1995.

Tehdejší členové skupiny – baskytarista Krtouš a bubeník Jaroslav Kvasnička – v jeho doprovodné skupině hrají dodnes.

Dan Šustr skupinu Tichá dohoda založil v roce 1986. Kapela získala název podle slavného románu filmového režiséra a spisovatele Elii Kazana.

O tři roky později se k ní připojila zpěvačka Blanka Šrůmová. Spolu se Šustrem potom rozhodovali o jejím směřování.

V poslední sestavě, ve které se teď skupina vrátila na scénu, dále hrají baskytarista Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Vendy Šváb.

Oba muzikanti působí i v dalším Šustrově projektu 2Wings.

Pražskému publiku se Tichá dohoda představí po dlouhých deseti letech. Naposledy v metropoli hrála v roce 2001 v Lucerna Music Baru. V srpnu ji už měli možnost vidět návštěvníci open air festivalu v Trutnově.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.