Čechomor vydávají záznam koncertu z Národního divadla

Po loňském úspěchu vánočního turné s Ewou Farnou se skupina Čechomor rozhodla vydat záznam koncertu, který odehrála v Národním divadle, na DVD a CD.

Exkluzivní záznam z vyprodaného vystoupení v Národním divadle v Praze z prosince 2010, provoněný předvánoční atmosférou a ozvláštněný výtečnými hosty jako jsou Ewa Farna a Gerry Leonard za svátečního doprovodu kvarteta virtuosek Gadrew Way, je takovým předvánočním dárkem pro fanoušky kapely.

Čechomor v Národním vychází na DVD a CD konkrétně 28. listopadu 2011.

Ewou Farnou se kapela potkala už v rámci projektu Písně z hradů a zámků, kde se také zrodila myšlenka spojit její výrazný hlas s kapelou Čechomor i pro vánoční turné.

„Přizvání Gerryho Leonarda bylo předzvěstí další spolupráce. Stal se producentem našeho nového alba a v létě s námi jel turné k podpoře tohoto CD. Koncert v Národním byl skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet, jak nám to bude na pódiu ladit. A ladilo to výtečně,“ říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

„O vánoční koncerty Čechomoru je již tradičně velký zájem a jelikož oba koncerty v Národním divadle byly záhy beznadějně vyprodány, kapela Čechomor chtěla uspokojit i fanoušky, kteří se na tuto událost neměli šanci dostat," uvedl Marcel Vyšín, umělecký šéf Universal Music.

A doplnil: „Nyní tedy vydává záznam tohoto jedinečného zážitku. Stát se vydavatelem takto výjimečného počinu bylo pro nás ctí neřkuli povinností i vzhledem k předchozímu ohlasu alba Místečko, jehož vydání realizovalo na jaře též naše vydavatelství.“

Na CD a DVD s příznačným názvem Čechomor v Národním si budete moci poslechnout a taky zhlédnout živé provedení třiadvaceti skladeb, najdete tam např. písně jako „Halaj Bůvaj“, „Maluški“ nebo „Holubička“, které v současnosti patří k nejsledovanějším na kanálu YouTube.

Ucelený zážitek v aranžmá Jana Kučery, podkreslený podmanivými tóny smyčcového kvarteta Gadrew Way, výraznou pěveckou účastí Ewy Farne a v neposlední řadě i podmanivou elektrickou kytarou Gerryho Leonarda, by neměl chybět pod vánočním stromkem žádného příznivce kapely Čechomor.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze