Čechomor vydávají záznam koncertu z Národního divadla

Po loňském úspěchu vánočního turné s Ewou Farnou se skupina Čechomor rozhodla vydat záznam koncertu, který odehrála v Národním divadle, na DVD a CD.

Exkluzivní záznam z vyprodaného vystoupení v Národním divadle v Praze z prosince 2010, provoněný předvánoční atmosférou a ozvláštněný výtečnými hosty jako jsou Ewa Farna a Gerry Leonard za svátečního doprovodu kvarteta virtuosek Gadrew Way, je takovým předvánočním dárkem pro fanoušky kapely.

Čechomor v Národním vychází na DVD a CD konkrétně 28. listopadu 2011.

Ewou Farnou se kapela potkala už v rámci projektu Písně z hradů a zámků, kde se také zrodila myšlenka spojit její výrazný hlas s kapelou Čechomor i pro vánoční turné.

„Přizvání Gerryho Leonarda bylo předzvěstí další spolupráce. Stal se producentem našeho nového alba a v létě s námi jel turné k podpoře tohoto CD. Koncert v Národním byl skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet, jak nám to bude na pódiu ladit. A ladilo to výtečně,“ říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

„O vánoční koncerty Čechomoru je již tradičně velký zájem a jelikož oba koncerty v Národním divadle byly záhy beznadějně vyprodány, kapela Čechomor chtěla uspokojit i fanoušky, kteří se na tuto událost neměli šanci dostat," uvedl Marcel Vyšín, umělecký šéf Universal Music.

A doplnil: „Nyní tedy vydává záznam tohoto jedinečného zážitku. Stát se vydavatelem takto výjimečného počinu bylo pro nás ctí neřkuli povinností i vzhledem k předchozímu ohlasu alba Místečko, jehož vydání realizovalo na jaře též naše vydavatelství.“

Na CD a DVD s příznačným názvem Čechomor v Národním si budete moci poslechnout a taky zhlédnout živé provedení třiadvaceti skladeb, najdete tam např. písně jako „Halaj Bůvaj“, „Maluški“ nebo „Holubička“, které v současnosti patří k nejsledovanějším na kanálu YouTube.

Ucelený zážitek v aranžmá Jana Kučery, podkreslený podmanivými tóny smyčcového kvarteta Gadrew Way, výraznou pěveckou účastí Ewy Farne a v neposlední řadě i podmanivou elektrickou kytarou Gerryho Leonarda, by neměl chybět pod vánočním stromkem žádného příznivce kapely Čechomor.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.