Supraphon otevírá digitální obchod s českou hudbou

  • Supraphon otevírá digitální obchod s českou hudbou
    • 23.11.2011
    • Tisk

    Nahrávky z jeho archivu i novinky bude možné na Supraphonline.cz pořizovat od tohoto čtvrtku 24. …

    Sdílejte článek:

Nahrávky z jeho archivu i novinky bude možné na Supraphonline.cz pořizovat od tohoto čtvrtku 24. listopadu. Digitální shop poskytne možnost legálního stažení přibližně 42ti tisíc skladeb a víc než 2,5 tisíce alb z oblasti popu, rocku, mluveného slova a vážné hudby.

Internetový obchod Supraphonu se stane první digitální prodejnou v České republice, která vedle klasického formátu MP3 nabídne veškerý sortiment také v bezztrátovém kompilačním formátu FLAC.

Ten poskytuje kvalitu záznamu srovnatelnou s tou na CD nosičích.

Supraphonline.cz je kompletně v češtině. U jednotlivých nahrávek jsou rozsáhlé informace o jednotlivých autorech, hudebnících, kteří se na nahrávce podíleli a další podrobnosti,“ uvedl obchodní manažer vydavatelství Antonín S. Milata.

Zákazníci budou moci za hudbu platit několika způsoby.

Můžou platit mobilním telefonem, platebními kartami, prostřednictvím systému PayU, běžného bankovního převodu, hotovostní platbou přes terminály Sazky, předplaceným kreditem nebo poštovní poukázkou.

Ceny za stažení formátu MP3 se za jednotlivé skladby budou pohybovat od 15ti do 25ti korun, za alba od 69ti do 129ti korun. Ve formátu FLAC budou ceny přibližně o 30 procent vyšší.

Stahování nebo přehrávání hudby a videa umožňují v České republice i další internetové servery.

Začátkem října zpřístupnil přehrávání skladeb od světových vydavatelů v počítači nebo mobilním telefonu server MusicJet, na konci září začala nabízet stahování hudby a videa česká mutace služby iTunes od americké firmy Apple.

Stahování hudby do mobilů poskytuje například také server T-Music operátora T-Mobile.

Letos v únoru naopak po dvou a půl roce skončil portál se stahovanou hudbou i-Legalne.cz.

První možnost digitálního stažení nahrávek Supraphonu se objevila u nás i za hranicemi v roce 2007.

Loni se prodej digitálních nahrávek na tržbách společnosti podílel ze zhruba šesti procent. Letos se vzhledem k celosvětovému trendu očekává zvýšení.

Například ve Spojených státech už prodej digitálních nahrávek převažuje nad prodejem fyzických nosičů.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.