Zuzana Smatanová představuje další desku

  • Zuzana Smatanová představuje další desku Fotogalerie (7)
    • 22.11.2011
    • Tisk

    Slovenská zpěvačka a kytaristka Zuzana Smatanová, majitelka šesti ocenění Zlatý slávik …

    Sdílejte článek:

Slovenská zpěvačka a kytaristka Zuzana Smatanová, majitelka šesti ocenění Zlatý slávik v kategorii zpěvačka roku, právě vydala novinkové album Dvere.

Podle slov interpretky, která je často přirovnávána k Avril Lavigne nebo Alanis Morissette, bylo jejím cílem natočit popové písničky, které by mohla hrát na koncertech.

Nahrávka přináší osobní texty, protože si Zuzana Smatanová „zakázala psát o věcech, které neprožila“.

„Album Dvere otevírá jakýsi příběh životního období, které jsem v posledním roce prožívala. Je energičtější než předchozí nahrávka Gemini, osobně bych mu dala přívlastek ‚pravdivý‘,“ řekla sedmadvacetiletá zpěvačka.

Vážných událostí se v poslední době v osobním životě Zuzany Smatanové stalo několik. Tou nejvýznamnější byla smrt jejího otce, kterému věnovala píseň „Zostalo ticho“.

Dále ji ovlivnily některé nevyřešené vztahy v soukromí, které se promítly do skladeb jako „Venovanie“ nebo „Nad hlavou“.

„Váhala jsem, jestli mám vůbec natáčet nové písničky, ale pak jsem si řekla, že možná právě tohle období si album žádá. Stalo se pro mě jakousi terapií a psychohygienou. Teď už toto období můžu považovat za uzavřené,“ vysvětluje Zuzana Smatanová.

Na novém albu najdete také duet „S tebou viem“, ve kterém je jejím pěveckým partnerem vítěz soutěže Coca-Cola Popstar Bystrík Červený.

„On je takový písničkář, něco jako v Česku Tomáš Klus, ale hlavně je to můj kamarád, se kterým jsem odehrála spoustu koncertů. Takže ta písnička vznikla velmi přirozeně,“ uvedla zpěvačka, která už dřív natočila duety s Peterem Nagym a skupinami Desmod, IMT Smile, Čechomor nebo Chinaski.

Přestože se Zuzana Smatanová stala šestkrát po sobě na Slovensku zpěvačkou roku, v České republice jsou mnohem známější její krajané No Name, kteří už třikrát vyhráli v kategorii slavík bez hranic soutěže Český slavík.

„S novými věcmi jezdím do Prahy už osm let a mám přirozeně zájem získat si příznivce i v Česku, ale netlačím na pilu. Nevím, v čem je problém, že se nemůžu dostat do českých rádií,“ podotkla Zuzana Smatanová.

Na jaro příštího roku chystá turné, které zahrnuje i několik koncertů na Moravě.

Do konce letošního roku absolvuje ještě několik vystoupení, pak plánuje dovolenou, první po pěti letech.

Tento rok zhodnotila Smatanová takto: „Rok 2011 pro mě byl po pracovní i soukromé stránce velmi náročný, ale říkám si, že i negativní věci člověka něčím obohatí. Opakovat bych ho ale nemusela.“

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.