David Deyl vydává druhé album, chystá tour s Embassy

  • David Deyl vydává druhé album, chystá tour s Embassy Fotogalerie (9)
    • 10.11.2011
    • Tisk

    Magické datum plné jedniček 11. listopadu letošního roku zvolil pro vydání v pořadí druhé …

    Sdílejte článek:

Magické datum plné jedniček 11. listopadu letošního roku zvolil pro vydání v pořadí druhé řadové desky zpěvák a skladatel David Deyl. Album pokřtí 2. prosince v pražském Bontonlandu.

Na desce Zásah je desítka nových písní a bonus v podobě skladby „Nic nevzdávám“, která vznikla ve spolupráci s herečkou Aňou Geislerovou jako hymna Avon pochodu proti rakovině prsu.

Ke křtu novinky David Deyl uvedl: „Živě tam v akustické formě zahrajeme i nové písně. Z desky mám obrovskou radost, hraje tak, jak jsem si přál a zpívám na ní to, co jsem chtěl.“

Už v době vydání svého debutu Hlavolam v roce 2009 David Deyl říkal, že jeho ambice nejsou vyprodat O2 arenu.

„S koncerty je to těžké, trh je přesycený a doba je tak rychlá, že lidé chodí především na "velká jména“. Ale s druhým albem po novém roce připravujeme s kapelou Embassy a dosud nevybranou zpěvačkou větší turné, kterým bychom mohli naplnit kluby pro několik stovek lidí," uvedl.

Na většině písní se David podílel jako autor hudby.

Překvapením možná bude skladba „Nikdy víc“ s raperem Marpem: „Chtěl jsem mít na desce takové zajímavé kousky, které možná posluchače zaskočí, ale příjemně. V zahraničí je také zvykem, že spolupracuje nejtvrdší raper s popovým zpěvákem.

David Deyl už dříve například nazpíval vokály na album rapera DJ Wiche.

Psaní textů i tentokrát David přenechal spolupracovníkům.

Tomášovi Staňkovi ze skupiny UDG a Janě Rolincové z prvního alba si tentokrát přibral zkušeného Xindla X a pro tuzemskou popovou scénu objevil Magdalénu Drsovou.

"Já české texty nepíšu, ale řeknu příběh textaři, a on ho převypráví svým jazykem. Musí to mít hlavu a patu, dobře se to musí dát zpívat a musí být v symbióze textová a hudební složka písně,“ popsal spolupráci David Deyl.

Z muzikantů s ním stejně jako na první desce spolupracoval kytarista Marcus Tran z kapely Embassy, který tentokrát natáčel i basu a další nástroje.

Kytarové party nahrál Jaroslav GabrielKrucipüsku.

Debutové album Hlavolam vydal David Deyl v roce 2009. Ještě ten rok získal cenu jako objev roku hudební televize Óčko a byl nominován na objev roku v anketě Český slavík. Loni dostal ocenění zpěvák roku hudební televize Óčko.

Absolvent Hudební výchovy Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v minulosti předskakoval na pražském koncertu Jamese Blunta.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.