Aneta Langerová už dnes zazpívá pro Světlušku, pak vyrazí na turné

  • Aneta Langerová už dnes zazpívá pro Světlušku, pak vyrazí na turné Fotogalerie (20)
    • 09.11.2011
    • Tisk

    Už sedmý ročník benefičního koncertu Světlo pro Světlušku se koná právě dnes tj. 9. listopadu …

    Sdílejte článek:

Už sedmý ročník benefičního koncertu Světlo pro Světlušku se koná právě dnes tj. 9. listopadu od 21 hodin v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny). Nebude tam chybět ani zpěvačka Aneta Langerová.

Ta je totiž už pár let patronkou Světlušky, nadačního projektu, který pomáhá nevidomým.

Na koncertě, který bude živě přenášet ČT1 a Čro 1 Radiožurnál, vystoupí na pozvání Anety Langerové celá řada známých a oblíbených osobností.

Nebudou chybět herečky a herci Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Bára Hrzánová nebo Pavel Liška, dále kajakářka Štěpánka Hilgertová a z muzikantů a hudebních uskupení pak David Koller, Anna K., Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert, 4TET, Michal Hrůza, Tonya Graves či Kašpárek v rohlíku,

Představí se i Kühnův dětský sbor a nevidomé děti.

Večerem provede dvojice Vojta Dyk a Adéla Banášová.

„Jakmile za okny začne vonět listopad, vybaví se mi vzpomínky na každoroční podzimní koncert pro Světlušku. Mám radost, že se dokáže spojit tolik lidí, aby pomohli těm, kteří to opravdu potřebují. Těším se na to, že spolu na jednom podiu vystoupí skvělí zpěváci, herci a talentovaní nevidomí muzikanti, kteří dostanou příležitost ukázat, co umí," uvedla Aneta Langerová.

A doplnila: „Všechna hudební vstoupení, která zazní, jsme připravili jen pro tento večer. Děkuji všem, kteří se rozhodli nás podpořit a věřím, že pro ně i pro diváky bude vystoupení s nevidomými a osmdesátičlenným sborem vidících a nevidících dětí zážitkem, na který budou vzpomínat stejně jako já po celý následující rok.“

Připraven je podle Anety i malý dárek pro návštěvníky: „Na koncertě zazní také nová píseň pro Světlušku, kterou si zazpívám s malou světluščí vílou Nelinkou. Na to se obvzlášť těším,“ prohlásila.

Na letošní prosinec pak Aneta Langerová připravila akustické turné po českých a moravských historických městech. Vyjde tak vstříc fanouškům, kteří si přáli slyšet ji s akustickým zvukem v intimnějším prostředí na netradičních místech.

Turné navštíví jen pár měst. I proto se jmenuje Pár míst.

Koncerty se navíc budou odehrávat v menších sálech, kde bude omezený počet míst a jen k sezení.

Prostory pro koncerty se vybíraly ve spolupráci s radnicemi jednotlivých měst a například ve Šternberku se diváci můžou těšit na vystoupení na hradě.

Aneta s akustickou kytarou zahraje jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello).

Na koncertech zazní v nových úpravách třeba píseň „Vzpomínka“, „V bezvětří“ z posledního alba Jsem, „Vysoké napětí“, „Malá mořská víla“ i skladby, které Aneta na koncertech moc často nehraje. A samozřejmě hity jako „Voda živá“ nebo „Hříšná těla křídla motýlí“.

Jako host turné se představí letošní andělský objev roku skupina Republic of Two, která právě vydala album The End of War.

Termíny turné Pár míst jsou následující:

7. 12. 2011 Vimperk

14. 12. 2011 Moravské Budějovice

15. 12. 2011 Hrad Šternberk

20. 12. 2011 Kyjov

22. 12.2011 Praha

23. 12. 2011 Praha

www.langerovaaneta.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze