Filmový experimentátor David Lynch vydává hudební desku

  • Filmový experimentátor David Lynch vydává hudební desku
    • 07.11.2011
    • Tisk

    Americký režisér David Lynch se na chvíli odklonil od filmu k hudbě a právě dnes vychází …

    Sdílejte článek:

Americký režisér David Lynch se na chvíli odklonil od filmu k hudbě a právě dnes vychází jeho debutová deska nazvaná Crazy Clown Time. Album se natáčelo ve spolupráci s francouzskou společnosti Pias Recording France.

Lynch proslul mysteriózními filmy Mulholland Drive, Lost Highway nebo Twin Peaks.

Jeho hudební album spadá žánrově do rockové a elektronické hudby ovšem v tajemném stylu Lynchových filmů.

„Nerozhodl jsem se natočit album, prostě to přišlo,“ prohlásil nedávno David Lynch pro časopis Les Inrockuptibles. „V 90. letech jsem si doma udělal nahrávací studio, abych mohl experimentovat se zvukem. Někdy tam přicházeli pracovat umělci. Jednoho dne tam natočila jedna mladá žena taneční píseň. Ten nápad mě zaujal,“ vysvětlil režisér.

Na konci roku 2010 zveřejnil dvě skladby: „Good Day Today“ a „I know“.

Druhá jmenovaná měla velmi kladné ohlasy. Nezávislá společnost Pias se pak zajímala o další Lynchovy skladby a tak vzniklo celé album.

Crazy Clown Time je skutečně celé výhradně Lynchovou prací. Sám si písně napsal, nahrál na kytaru a nazpíval.

Lynchovo zapálení pro hudbu hrálo v jeho filmech vždy důležitou roli. Od jeho prvního dlouhometrážního filmu Mazací hlava z roku 1977, kde se objevila píseň, kterou napsal ve spolupráci s Peterem Iversem, až po Inland Empire z roku 2006, pro který vytvořil hned několik titulů.

Často spolupracoval s muzikanty, kteří se věnují vážné hudbě… např. se skladatelem Angelem Badalamentim ve filmu Twin Peaks nebo polským pianistou Markem ZebrowskimInland Empire.

Před čtyřmi lety vytvořil vlastní hudební společnost David Lynch Music Company a v roce 2010 změnil svou webovou stránku na archiv, který nabízí hudební produkci jeho společnosti, singly a různé hudební experimenty.

Lynchův hlas na desce připomíná některé skladby od Iggyho Popa, a většinou je upravený počítačově. Styl a technika písní se velmi podobají jeho filmové práci.

„Myslím, že můj styl je experimentování. Hudba mi k tomu dnes nabízí dobrou příležitost. Je to zvláštní vývoj mého života, ale nyní mě prostě baví dělat hudbu,“ říká Lynch, který jako poslední natočil už zmíněný snímek Inland Empire.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.