Před vydáním desky přicházejí Fast Food Orchestra s klipem

  • Před vydáním desky přicházejí Fast Food Orchestra s klipem Fotogalerie (3)
    • 04.11.2011
    • Tisk

    Skupina Fast Food Orchestra vydává 10. listopadu novou desku „Wanted For Cooking“. Jako …

    Sdílejte článek:

Skupina Fast Food Orchestra vydává 10. listopadu novou desku „Wanted For Cooking“. Jako předkrm servíruje videoklip k písni „Modrá Raketa“, který během letních festivalů natočil a sestříhal jeden z jejích členů Filip Vondrášek.

Fast Food Orchestra jsou známí živelnými a divokými koncerty. Právě se vrátili z turné v Izraeli a hned 10. listopadu odstartují turné, v jehož rámci vystoupí ve městech Plzeň, České Budějovice, Prahu, Brno, Humpolec, Lanškroun a Liberec.

Křest v pořadí šestého alba Wanted For Cooking proběhne 16. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

„Letos chceme omezit koncertování a získat tak čas a energii na další projekty. Proto si turné určitě nenechte ujít,“ vyzývají členové kapely své fanoušky.

Kromě limitované edice v digi packu bude k dostání tradiční CD, které nabídne 12 skladeb a bude zdarma ke stažení na konci listopadu na oficiálních internetových stránkách kapely.

Wanted For Cooking vychází po dvou letech od zatím poslední desky Utsuki.

„Neradi stojíme na jednom místě. Nová deska je proto rozhodně úplně jiná než ta předešlá. To, že můžeme kombinovat celou paletu hudebních žánrů, je jediný a hlavní důvod, proč to ještě děláme,“ říká Fido.

„Je velmi těžké ji nějak zařadit. Na koncertech pořád hrajeme mix ska, reggae a urban music, což na deskách dodržujeme jen částečně. Stále dost odlišujeme to, co dává smysl hrát na živo a co splní účel jen na desce. Na té však fanoušci uslyší několik velmi netradičních kousků a my se již teď na jejich reakce těšíme,“ pokračuje.

Název sice působí dost abstraktně, ale dává smysl v souvislosti se jménem kapely. Na hudební pestrosti se také podepsala otevřenost, která roste s věkem členů.

„Už neděláme rozdíl mezi styly, spíše mezi tím, co se nám líbí a co se nám nelíbí. Většina z nás je schopná ocenit cokoliv dobrého od metalu přes vážnou hudbu až po pop,“ vysvětluje kapelník.

Od prvního koncertu Fast Food Orchestra uběhlo dlouhých třináct let: „Je to zatracená dřina,“ doplňuje Fido. „Není to jenom ta parádní hodina a půl na pódiu, ani ty parádní kalby po koncertě, ale jsou to celé hodiny strávené v dodávce, nulová šance odjet někam na víkend nebo vyrazit na jinou kapelu. Připadá nám přínosnější omezit hraní, více si užívat koncerty a získat tím čas i na jiné své projekty,“ uzavírá.

Termíny turné:

10. 11. Plzeň – KD Šeříkovka

12. 11. České Budějovice – Mighty Bar Velbloud

16. 11. Praha – Lucerna Music Bar

22. 11. Brno – Melodka

26. 11. Humpolec – Hell Club

2. 12. Lanškroun – Apollo Music Club

9. 12. Liberec – Klub Vlak

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994 až 1996 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech.

V roce 2000 vydala debutové album Fugison party (Emergency records) a o dva roky později vyšla stylově mnohem vyhraněnější deska Lastfood (Jahquita records).

V roce 2004 přišlo na řadu třetí album Mangrooves (37 surfers/Me­galith records), které je oproti dvěma předešlým obohaceno o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho.

V roce 2008 Fast Food Orchestra vypustili do světa desku Urban Menu (Megalith records), na níž je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vyšla i v USA a Japonsku.

Fast Food Orchestra za víc než deset let aktivního vystupování objeli celou Českou republiku a opakovaně se objevili také na pódiích zahraničních klubů a festivalů.

U příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnáctidenní koncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě.

www.fastfoodorchestra.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.