Mann Tiersen – minimalismus nebo punk-rock?

  • Mann Tiersen – minimalismus nebo punk-rock? Fotogalerie (7)
    • 27.01.2007
    • Tisk

    Pražská Archa uvítá 19. března Yanna Tiersena, autora hudby filmové „Amélie“. Snově melancholické melodie v rockovém remixu zde zaznějí 19. března při koncertě tohoto bretaňského skladatele a multiinstrumen­talisty a jeho kapely. Hudba Yanna Tiersena patří k minimalismu, většinou vychází z opakování jediného klíčového motivu, který často střídá dva hlavní nástroje – akordeon a klavír za doprovodu xylofonu, foukací harmoniky či orchestru.

    Sdílejte článek:

Skladatel, multiinstrumen­talista a zpěvák Yann Tiersen vstoupil do povědomí mezinárodního publika právě a především díky filmové hudbě. Jeho soundtrack k dnes již téměř kultovnímu filmu Amélie z Montmartru se stal obrovským trhákem nejen ve Francii, ale i jinde ve světě. Autor zde představuje své minimalistické umění v ryzí formě.
Tiersenova živá vystoupení jsou však pravým opakem, vrací se v nich k punk-rockovým kořenům a jeho hudba tak dostává energický drive. Na svém koncertě v Arše představí Tiersen se svojí čtyřčlennou kapelou své poslední studiové album Les Retrouvailles a písně z Amélie v rockovém remixu.
Profil
Yann Tiersen se narodil roku 1970 a po studiu klasické hudby a hře na housle a klavír se nechal významně ovlivnit energií a přímočarostí rockových a postpunkových kapel raných 80. let. Začal komponovat hudbu pro krátkometrážní filmy a později i pro divadelní hry. V roce 1995 vydává své debutové album La Valse des Monstrem a následují další alba. Pozornost však vzbuzují především Tiersenova živá vystoupení připomínající performance, kde Tiersen obratně střídá harmoniku, violu i klavír. Tiersen vytvořil muziku k řadě filmů mj. Alice et Martin (André Téchiné), Vysněný život andělů (Eric Zonka), Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (Jean-Pierre Jeunet) či naposledy Good-Bye, Lenin! (Wolfgang Becker). Po albu Les Retrouvailles z roku 2005, na kterém hostují např. Stuart Staples (Tindersticks), Liz Fraser (Cocteau Twins) a Jane Birkin, vydal na konci minulého roku živé album a DVD nazvané On Tour.
 Vstupenky na koncert seženete za cenu 450,– Kč v předprodeji v pokladně Divadla Archa a v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.
YANN TIERSEN On Tour pondělí 19. března 2007 / 20.00 Divadlo Archa www.archatheatre.cz www.livermusic.cz http://www.yanntiersen.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.