The Subways v Lucerně – It was a party!

  • The Subways v Lucerně – It was a party! Fotogalerie (4)
    • 01.11.2011
    • Tisk

    Vyprodaná Lucerna Music Bar a lidský had u vstupních dveří znamenal jediné: přijeli The Subways.

    Sdílejte článek:

Měsíc dopředu vyprodaná Lucerna Music Bar, lidský had vinoucí se od vstupních dveří až k tramvajové zastávce „Václavské náměstí“, šatna narvaná k prasknutí… Ne, nepřijela Madonna, ani nepořádají koncert Kabáti. To se jen indie rockové trio The Subways rozhodlo 30. října znovu objevit v Praze a představit svou čerstvou desku „Money and Celebrity“.

Hudební maraton odstartovali popoví (opět tříčlenní) The Dancers. Zahráli několik songů ze svého prvního EP „New Chemistry“ a navodili tak příjemnou atmosféru. Ve chvíli, kdy nastoupila druhá předkapela, aby hudebně trochu přitvrdila, před Lucernou ještě nedočkavě stepovala řada lidí čekajících na vstup.

Punk’n’rolloví The Computers se vymanili z „trojkového trendu“ a ve složení 4 energických chlapíků naznačili, v jakém rytmu se zbytek večera bude odehrávat – v divokém a nezastavitelném. Stejně jako kapela před nimi přivezli The Computers svou první oficiální tvorbu, jež byla v prodeji nejen na CD, ale i vinylových deskách. Ty se jim podařilo zpeněžit do posledního kousku. Večer tří „déček“ (THE Dancers, THE Computers a THE Subways) zakončily tolik očekávané hvězdy z Británie.

V nadupaném setlistu nechyběly hity jako „Obsession“, „Oh Yeah“, „Shake! Shake!“ „Turnaround“ a samozřejmě „Rock’n’Roll Queen“. Fanoušci nezaspali ani ve chvíli, kdy kapela zahrála nové songy v podobě „Kiss Kiss Bang Bang“, „We Don’t Need Money to Have a Good Time“, „Popdeath“, či „Celebrity“. Před posledním ze tří přídavků se dokonce sálem nesla dychtivá žádost o song „It’s A Party!“. A party to skutečně byla! Praha se nechala strhnout a předvedla opravdu „crazy crowd“, stejně jako The Subways předvedli, že „nepotřebujeme peníze k tomu, abychom se bavili“.

O zábavu se postarala i šatna Lucerny Music Baru, kam se ihned po skončení nahrnula převážná část návštěvníků akce. Na svůj kabát či batoh jste si tak mohli s přehledem počkat půl hodinky a víc, a to i přesto, že zaměstnanci pracovali opravdu rychle. Není divu, že se poté kdesi z koutu ozvala trefná hláška: „největší kotel byla šatna.“

Vzhledem k návštěvnosti a faktu, že byl koncert zhruba měsíc vyprodán, lze uvažovat nad tím, jestli by příště nebylo lepší přesunout The Subways do nějaké malé sportovní haly. Slovo „příště“ záměrně zmiňuji proto, že tahle temperamentní kapela Čechy prostě miluje, o čemž svědčí nejen výpověď samotného zpěváka, ale i fakt, že se k nám od roku 2008 neustále s chutí vracejí jak na festivaly, tak do klubu (v Lucerně vystoupili již potřetí).

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.