Anna K. finišuje s novým CD, pokřtí ho koncem měsíce

Zpěvačka Anna K. dokončuje se svým hudebním a životním partnerem zároveň Tomášem Varteckým v těchto dnech své osmé řadové album, které vyjde už koncem tohoto měsíce.

K první skladbě „Holka modrooká“, která vznikla na připravovanou desku už loni, Anna K. vyhlásila soutěž pro fanoušky o nejlepší klip, který se stane oficiálním videem k této písni.

Křest alba je naplánovaný na 24. listopad a odehraje se v pražském Lucerna Music Baru, kde bude mít navíc premiéru vítězný klip.

Autorem druhé už známé skladby s názvem „Píseň o slzách“ je Robert Kodym, kytarista a zpěvák skupin Lucie a Wanastowi Vjecy.

„Tahle píseň vznikla v době, kdy jsem procházela těžkou životní zkouškou, a proto je pro mne velmi, velmi osobní. Mám ji natočenou už dlouho a čekala jsem, až se na ni budu cítit. Napsal ji můj přítel Robert Kodym po jednom našem dlouhém telefonickém rozhovoru a dokonce použil do textu některé naše společné esemesky,“ uvedla Anna K.

Zpěvačka, která bojovala s rakovinou, skladbu natočila se členy kapely Wanastowi Vjecy a Pavlem Karlíkem ve studiu Sono.

„S Wanastovkama jsem začínala, když mne poprvé vzali na své velké turné jako hosta, a tak budou vždy mojí srdcovou záležitostí,“ podotkla.

Loni Anna K. spustila kampaň zaměřenou na podporu prevence rakoviny prsu s názvem Chceš žít jako já? a uspořádala dvě charitativní vystoupení v Brně a v Praze. Koncerty symbolicky pojmenovala Žiju, zpívám a děkuju.

Výtěžek ze vstupného pak věnovala na koupi nového bioptického přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů prsu. I přes své onemocnění vystoupila na několika letních festivalech.

Anna K. vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a od dětství účinkovala v divadle Semafor. Odtud odešla po dvaceti letech.

První desku Já nezapomínám vydala v roce 1993. Zlom v její kariéře nastal v roce 1999 s albem Nebe, za které dostala Anděla za album roku a zpěvačku roku.

Po seznámení s kytaristou Tomášem Varteckým vydala oceňovaná alba Stačí když se díváš, Noc na zemi a v roce 2006 zatím poslední řadovou nahrávku Večernice.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.