Druhý listopadový týden bude patřit míru a nenásilí

  • Druhý listopadový týden bude patřit míru a nenásilí Fotogalerie (5)
    • 27.10.2011
    • Tisk

    Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí, která v roce 2009 iniciovala …

    Sdílejte článek:

Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí, která v roce 2009 iniciovala Světový pochod za mír a nenásilí, letos na tyto aktivity navazuje celosvětovou kampaní.

Její součástí bude řada diskusních večerů, přednášek, koncertů, výstav a workshopů.

Proběhnou konkrétně v týdnu od 7. do 13. listopadu v Praze a Brně pod názvem Světový týden za mír a nenásilí.

„Světový pochod trval tři měsíce, jak postupně procházel všemi zeměmi, zatímco letos vše koncentrujeme do sedmi dnů od 7. do 13. listopadu. Světový týden je tedy nová koncepce, kterou ale zamýšlíme udržet i do dalších let,“ vysvětluje Tomáš Vokoun z Brněnské skupiny Světa bez válek.

„V Brně program sestává především z přednáškových večerů prokládaných živou hudbou, které budou zdarma přístupné veřejnosti. Jedním z našich cílů je také získat nové členy,“ doplňuje Vokoun.

Mírový týden v České republice se letos soustředí na palčivá témata jako jsou jaderné zbraně, rasismus, xenofobie, terorismus nebo investice do zbrojení.

Svou přednáškou přispěje celá řada akademiků, ale slovo dostanou také známé osobnosti občanských iniciativ – např. Jakub Patočka, šéfredaktor Deníku referendum, nebo Jan Bednář, jeden z hlavních organizátorů protestu proti radaru.

„Po úspěchu Světového pochodu jsme chtěli udělat opět něco mezinárodního, tentokrát s důrazem na možnost zapojení dalších organizací nebo skupin v jejich lokalitách. Poskytujeme podporu všem od občanských sdružení přes školy až po aktivní jednotlivce, kteří chtějí uspořádat tematicky odpovídající akci ve svém městě nebo třeba v rámci svého zájmového spolku,“ komentuje letošní kampaň Jana Jedličková z pražského teamu Světa bez válek.

Dodává: „V Praze pořádáme odpolední workshopy k jednotlivým tématům, na kterých se přímo seznámíme s novými lidmi. Záměrem je vznik aktivních skupin, které se budou danými oblastmi dlouhodobě zabývat.“

Aktualizovaný program Světového týdne za mír a nenásilí najdete na webových stránkách organizace Svět bez válek a násilí.

Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí funguje od roku 1995 a od té doby se rozšířila do více než třiceti zemí po celém světě.

V České republice navazuje na činnost hnutí Nenásilí, které se dostalo do všeobecného povědomí hlavně kampaní proti radaru.

www.svetbezvalek.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.