Skupina Fleret se po letech musí obejít bez Jarmily Šulákové

  • Skupina Fleret se po letech musí obejít bez Jarmily Šulákové
    • 28.10.2011
    • Tisk

    Po sedmnácti letech spolupráce odchází z vizovické folk-rockové skupiny Fleret zpěvačka …

    Sdílejte článek:

Po sedmnácti letech spolupráce odchází z vizovické folk-rockové skupiny Fleret zpěvačka lidových písní Jarmila Šuláková. Dvaaosmdesátiletá umělkyně přezdívaná „Valašská královna matka“ do muzikantského důchodu odchází poté, co s Fleretem odehrála ročně v průměru sto koncertů a natočila několik společných alb.

To první Fleret & Jarmila Šuláková vyšlo v roce 1995.

„Po pětašedesáti letech aktivního zpívání si odpočinek opravdu zasloužím,“ uvedla Jarmila Šuláková, kterou by členové Fleretu mohli mít za maminku nebo babičku.

„Od té naší babičky se učíme úctu k lidové muzice, je pro nás obrovským vzorem,“ řekl před časem kapelník, zpěvák a kytarista Zdeněk Hrachový.

Fleret je jakousi bigbítovou odnoží tuzemského folku a působí na hudební scéně 28 let.

„Nebudeme hledat novou zpěvačku, protože její hlas se nedá nahradit. Byli jsme před Jarmilkou a budeme i po ní. Letos nám vyšla nová řadová deska O krásách Valašska a vyrážíme s novým programem na další koncerty,“ uvedla kapela.

Jarmila Šuláková, vyučená švadlena, se před odchodem do důchodu kromě zpěvu živila jako prodavačka hudebních desek.

Zpívala v různých souborech už od školních let. Od roku 1952 byla sólistkou BROLNu, se kterým absolvovala stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí. První nabídku ke spolupráci s Fleretem odmítla.

Nakonec se ale nechala kapelníkem přemluvit a v roce 1994 společně natočili první píseň „Doma najlepší“. Poté dokázala rozezpívat amfiteátr folkové Zahrady nebo i příznivce tvrdší muziky na festivalu Rock for People.

Originální fúzi Jarmily Šulákové většinou schvalovali i tradiční folkloristé.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.