Za smrt Amy Winehouse nakonec může alkohol

  • Za smrt Amy Winehouse nakonec může alkohol
    • 27.10.2011
    • Tisk

    Příčinou náhlé smrti sedmadvacetileté britské zpěvačky Amy Winehouse, kterou našli mrtvou …

    Sdílejte článek:

Příčinou náhlé smrti sedmadvacetileté britské zpěvačky Amy Winehouse, kterou našli mrtvou 23. července v posteli v jejím domě v Londýně, bylo vypití velkého množství alkoholu.

Informace oznámil londýnský koronární soud, který se případem zabýval poté, co policejní šetření ani pitva příčinu smrti nevyjasnily.

Amy Winehouse měla léta problémy s drogami a alkoholem. V době své smrti měla v organismu alkohol, ale žádné zakázané drogy.

Podle oficiální toxikologické zprávy nebylo možné stanovit, jestli alkohol sehrál v její náhlé smrti nějakou roli.

Soud teď k tomuto závěru ale došel.

Zdůraznil přitom, že zpěvačka si smrt nezpůsobila úmyslně a že na jejím úmrtí neměl podíl nikdo jiný.

Otec soulové zpěvačky, nechvalně proslulé výstřelky na scéně i mimo ni, při jejím pohřbu prohlásil, že jeho dcera „prožila za léta nejšťastnější chvíle“, když před třemi roky překonala drogovou závislost. Zvítězit nad alkoholem se jí ale podle něj nedařilo.

Šetření u londýnského soudu St. Pancras Coroners Court podle serveru BBC málem zhatil zmatek kolem dokumentace k případu.

Scotland Yard v pondělí potvrdil, že minulý týden poslal omylem zápisy z dosavadního vyšetřování místo rodině zesnulé na jinou adresu. Policie ujistila, že dokumenty se už podařilo získat zpátky.

Soudní vyšetřování před koronerem se v Británii realizuje u násilné smrti nebo za neobvyklých případně neobjasněných okolností úmrtí. Nevede k rozsudku, ale jeho výsledkem je zpráva. Probírají se okolnosti tragédie, vypovídají třeba lékaři a pozůstalí.

Koroner se tentokrát zaměřil na poslední hodiny života Amy Winehouse.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz