DJ Tippa Irie už zítra opanuje pražský Lucerna Music Bar

  • DJ Tippa Irie už zítra opanuje pražský Lucerna Music Bar Fotogalerie (11)
    • 26.10.2011
    • Tisk

    Legendární britský deejay Tippa Irie konečně dorazí do Prahy už tento čtvrtek. V pražském …

    Sdílejte článek:

Legendární britský deejay Tippa Irie konečně dorazí do Prahy už tento čtvrtek. V pražském Lucerna Music Baru vystoupí za doprovodu kapely the Far East Band, která je známá mj. tím, že s ní léta vystupoval německý Gentleman.

Tippa Irie má jamajské kořeny, ale narodil se ve Velké Británii. Zpívat na veřejnosti začínal doma v Londýně u kultovního soundsystému Saxon Studio International.

První velký úspěch přišel v půlce 80. let se singly „It's Good To Have The Feeling You're The Best“ a „Complain Neighbour“, které se dostaly i do rotace na BBC Radio 1.

Další peckou pak byl hit „Hello Darling“ z roku 1986, který se umístil v UK Top 40.

Tippa Irie je aktivní už skoro tři desítky let. Každý rok vydává několik hitů a nebojí se i dalších kolaborací nejen se světem reggae a dancehallu, ale i v oblasti hiphopu, R&B nebo drum´n´bassu.

Jedním z komerčně nejznámnějších hitů, na kterých se Tippa Irie podílel svými vokály, je třeba song „Hey Mama“ od Black Eyed Peas.

Nesmíme zapomenout taky na jeho spolupráci s raperem Chali2Na. Oba jsou nejen dobří přátelé, ale mají i podobné charisma a humor.

Do Prahy přiletí Tippa Irie vůbec poprvé a představí tu rovnou nové sólo album Stick To My Roots, které nahrál právě se známou německou kapelou The Far East Band. S tou léta vystupoval Gentleman.

Není proto pochyb, že čtvrtek večer bude v Lucerna Music Baru maximálně pozitivní, takže se nenechte odradit podzimním počasím a vyražte se bavit.

Warm-up i after party obstará pražský reggae soundsystém Forward March Posse. Ten u příležitosti tohoto koncertu připravil i promo mixtape.

www.musicbar.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze