Irglová přidává další koncert v Malostranské besedě

Zpěvačka, hudebnice a herečka Markéta Irglová už vyprodala večerní koncert, který se koná 29. října v pražské Malostranské besedě. Organizátoři se proto rozhodli přidat další vystoupení od čtvrté hodiny odpolední.

Pražský koncert Markéty Irglové je součástí evropského turné k jejímu prvnímu sólovému albu Anar.

„Po představeních v Británii, Holandsku, Belgii, Francii a Německu přijíždí na jediný koncert do rodného Česka. Poté ji čekají tři představení v Irsku a dalších jedenáct ve Spojených státech,“ uvedl za pořadatele Jiří Sedlák.

Dodal, že vstupenky k sezení za 250 korun jsou k dispozici v pokladně Malostranské besedy nebo v síti Ticketstream.

Stejně jako večerní koncert i ten odpolední zahájí Sean Rowe, objev současné americké nezávislé folkové scény, zpěvák a kytarista s nezaměnitelným barytonovým hlasem.

Na koncertě bude mít premiéru novinkový videoklip Markéty Irglové ke skladbě „Crossroads“, který se točil v České republice.

Po vystoupení je v plánu autogramiáda.

Album Anar vyšlo v polovině října. Nabízí dvanáct skladeb, z toho deset autorských.

Markéta Irglová, která žije v USA, se proslavila spoluprací s Irem Glenem Hansardem, se kterým natočila tři úspěšné desky. Za skladbu „Falling Slowly“ k filmu Once získali Oscara.

Bývalí partneři spolu v červenci vystoupili na festivalu Prázdniny v Telči. Právě v Telči a na Folkových prázdninách v Náměšti začala před několika lety spolupráce obou muzikantů.

Irglová se v červenci v USA vdala za amerického baskytaristu Tima Iselera. Třiadvacetiletá hudebnice převzala příjmení svého manžela, vystupuje ale pod svým rodným jménem.

Album Anar Markéta Irglová českému publiku představila na turné, které zahájila 9. května v Brně, pokračovala v Olomouci, Valašském Meziříčí, Českých Budějovicích, Milevsku, Trutnově a Praze, kde uspořádala dva koncerty.

Písně z této desky se žánrově pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana.

Kromě práce na albu absolvovala Irglová letos koncerty s legendou americké indie scény, kapelou Iron and Wine Sama Beama. V červnu si zazpívala ve Washingtonu duet s Eddie Vedderem, frontmanem skupiny Pearl Jam.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.