Svěrák a Uhlíř vydali nové písničky pro děti

  • Svěrák a Uhlíř vydali nové písničky pro děti Fotogalerie (7)
    • 25.10.2011
    • Tisk

    Oblíbená autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř představila tucet nejnovějších …

    Sdílejte článek:

Oblíbená autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř představila tucet nejnovějších písniček pro děti. Kniha „Když je pěkné počasí“ obsahuje hravé texty i akordy a noty.

Autoři ve skladbách zhudebnili třeba své pocity ze stáří a s ním spojenou zapomnětlivostí.

Kniha čtenářům nabídne kromě písniček i dvě známé pohádky, které Zdeněk SvěrákJaroslavem Uhlířem přepracovali do malých oper.

Tentokrát se děti můžou těšit na operku Šípková Růženka a na pohádku Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách.

Svěrákovy texty a Uhlířovy noty doplnila ilustracemi výtvarnice Vlasta Baránková, která u jedné z písniček zvěčnila i samotné autory.

„Je to písnička, kterou máme pořád radši a radši, poněvadž vyjadřuje naše počínání. Ukázalo se také, jak je název důležitý. Oba jsme se shodli, že písničku pojmenujeme "Zapomnětlivá“, ale nakonec jí posluchači začali říkat „Hymna sklerotiků“. Škoda, že to nenapadlo nás," okomentoval jednu z písní Svěrák, který si v jiné skladbě vzal na paškál i dredy svého vnuka nebo neposedné děti v Šáreckém údolí v Praze.

Svěrák a Uhlíř spolupracují už bezmála 45 let.

Během této doby vydali bezpočet hudebních nosičů, video-zpěvníků a knih a složili na 400 písniček. Řada z nich během let zlidověla.

„V 95ti procentech je první text a na něj skládám hudbu. V opačném pořadí vznikl například "Holubí dům“ nebo „Chválím tě, Země má“," dodal k úspěšné spolupráci Uhlíř.

Nejnovější knize od nakladatelství Fragment Když je hezké počasí předcházely ještě publikace Mám v hlavě myš Lenku, Když se zamiluje kůň a Jaké je to asi v čudu.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.