Příští měsíc se bude dražit zub Johna Lennona

  • Příští měsíc se bude dražit zub Johna Lennona Fotogalerie (9)
    • 20.10.2011
    • Tisk

    Zub jednoho ze členů slavných Beatles – zpěváka Johna Lennona – půjde v příštím měsíci do …

    Sdílejte článek:

Zub jednoho ze členů slavných Beatles – zpěváka Johna Lennona – půjde v příštím měsíci do aukce. Podle odhadů by jeho dražba mohla vynést až 10 tisíc liber (v přepočtu přibližně 283 tisíce korun).

Dražba se odehraje ve Stockportu 5. listopadu.

Zub dostala bývalá hospodyně Johna Lennona Dot Jarlett, když pro něj pracovala na panství v Kenwoodu na sklonku 60. let. Když mu zub vypadl, řek jí, že by ho měla věnovat své dceři jako suvenýr, vzpomíná syn hospodyně Barry Jarlett.

John Lennon prý stál v kuchyni a držel v ruce zub zabalený v kousku papíru. Řekl: „Dot, nechejte si ho.“ A pak svůj nápad poopravil: „Nebo… když je vaše dcera fanynkou Beatles, dejte jí ho na památku.“

„Vnímali jsme to tehdy velmi osobně a moje matka zub skutečně předala mé sestře, která si ho schovala,“ uvedl Barry Jarlett.

Zub jde do dražby s místopřísežným prohlášením paní Jarlett, která dřív prodala třeba bundu, kterou měl John Lennon na sobě na fotce na obalu alba Rubber Soul.

„Byl k mé matce velmi laskavý,“ uvedl syn hospodyně. „Choval se k ní jako k součásti rodiny, protože on sám neměl žádnou velkou rodinu, a opravdu se o mou matku staral. Říkal jí teto Dot,“ vyprávěl Jarlett.

Podle Karen Fairweather z aukční společnosti Omega Auctions je Lennonův zub jeden z nejzajímavějších a zároveň nejpodivnějších předmětů, které kdy byly draženy. „Je to opravdu unikátní předmět a je těžké odhadnout jeho cenu,“ dodává.

„Domníváme se, že by se cena mohla dostat až na 10 tisíc liber, ale stane se, že i takovéto předměty se vyšplhají na šestimístné částky. Děje se to ale vzácně,“ říká Fairweather.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.