Koncert mladé americké úderky Trivium se blíží

  • Koncert mladé americké úderky Trivium se blíží Fotogalerie (10)
    • 19.10.2011
    • Tisk

    Dlouho očekávaný koncert americké kapely Trivium je tady. V paměti sice ještě zůstává jejich …

    Sdílejte článek:

Dlouho očekávaný koncert americké kapely Trivium je tady. V paměti sice ještě zůstává jejich pražské vystoupení po boku Slayer, ale na regulérní samostatný koncert se pořád čekalo.

Teď už je jasné, že Trivium zahrají 10. listopadu v Praze v klubu Lucerna Music Bar.

Koncert se uskuteční v rámci krátkého evropského turné na podporu zbrusu nové desky In Waves, která vyšla na začátku srpna a stala se tak nástupcem posledního alba Shogun.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech předprodejních sítích.

Že nemá metal budoucnost? Že jen přešlapuje na místě? Americké kvarteto Trivium už přes deset let staví tyto negativistické analýzy na hlavu. Každé jejich další album je důkazem, že pokud se zkombinují přirozený talent a pracovitost několika lidí, může vzniknout něco hodně speciálního.

Podobně je tomu i u jejich novinkové nahrávky, která dostala název In Waves.

Jak je už u Trivium zvykem, i tentokrát přináší něco trochu odlišného od toho, co známe z minulých desek. Svým syrovějším a agresivnějším pojetím pak nejvíc odkazuje k albu Ascendandcy z roku 2005.

Trivium znovu sázejí na svou nejsilnější stránku a osobitým způsobem si pohrávají s prvky heavy, thrash, progressive, metalcore nebo groove, které sebevědomě zpracovávají do finálního mixu, který je pro ně tolik typický.

Úspěch Trivium spočívá mj. v tom, že umí oslovit všechny generace fanoušků. Ať už jsou ty ti starší, kteří v jejich hudbě slyší odkazy na Metallicu, Iron Maiden či Slayer, nebo ti mladší, kterým imponuje hardcorová a metalcorová agresivita jejich hudby. Navíc se evidentně umí trefit do vkusu mas, aniž by to byl jejich vypočítavý záměr.

Trivium jsou symbolem nové éry metalové hudby a díky tomu se k nim upírají zraky mnoha lidí. To, že si s žádným tlakem nedělají starosti, potvrzují také při svých živých show, díky kterým byli hned dvakrát vyhlášeni nejlepší živou kapelou.

Nadcházející turné s nimi absolvuje nová bubenická posila Nick Augusto. Ten před natáčením nové desky nahradil původního člena Travise Smithe.

Jako support se objeví zatím neoznámená formace.

www.trivium.org

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.