Gipsy Kings v pátek roztančí brněnské Rondo

Francouzská formace Gipsy Kings v pátek roztančí brněnskou halu Rondo. Očekává se návštěvnoust asi 2 tisícovek lidí a skupina slibuje nějmíň hodinu a půl trvající show, ve které nebudou chybět největší hity jako „Volare“, „Bamboleo“ nebo „Baila Me“.

Gipsy Kings přivezou taky speciální videoprojekce. Před koncertem i po jeho skončení budou diváky v hale bavit dýdžejové.

V České republice už Gipsy Kings hráli dvakrát, ale brněnské publikum si je poslechne poprvé. „Během svého zhruba devadesátiminu­tového vystoupení odehrají v české premiéře také několik písní z připravovaného nového alba. To vyjde pět let od jejich poslední desky Pasajero, která byla kritikou velmi dobře přijata,“ řekla Kateřina Červinková z pořádající agentury Mersey.

Hudba Gipsy Kings vychází z flamenka a dalších hispánských stylů. Světovou popularitu zajistilo skupině neortodoxní, popové provedení autorských písniček. Svůj styl někdy označují rumba catalana. Základem jejich hudebního projevu je mistrná hra na kytary podpořená temperamentní rytmikou.

Gipsy Kings se dali dohromady už v 70. letech v Arles v jižní Francii. Pod názvem Los Reyes koncertovali na svatbách, při slavnostech i na ulicích.

Později hrávali na večírcích v letovisku St. Tropez. Skutečný zlom přišel až v druhé polovině 80. let, kdy skupinu katapultovala na světové výsluní úspěšná deska nazvaná jednoduše Gipsy Kings.

Za svou kariéru prodali víc než 20 miliónů alb, natočili dva hudební filmy. V dalších snímcích, včetně slavného filmu Big Lebowski, zněly jejich písně. Na kontě mají i hudbu k muzikálu Zorro, který se od roku 2008 hraje na muzikálových scénách ve Velké Británii, Izraeli, Francii, Brazílii a dalších zemích.

Kapelu tvoří bratři Reyesové a Baliardové, potomci cikánských rodin, které uprchly na jih Francie v době španělské občanské války. José Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca. Mezi jeho obdivovatele prý patřili třeba John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso nebo Salvador Dalí.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.