Chystá se premiéra tanečního muzikálu Quasimodo

  • Chystá se premiéra tanečního muzikálu Quasimodo Fotogalerie (16)
    • 11.10.2011
    • Tisk

    Nový taneční muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo bude mít 11. listopadu …

    Sdílejte článek:

Nový taneční muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo bude mít 11. listopadu premiéru v pražském Divadle Hybernia. Romantický příběh zobrazující několik variant nenaplněné lásky vychází z románu Chrám Matky Boží v Paříži francouzského klasika Victora Huga.

„Zprvu jsem byl překvapený, že budu dělat muzikál, ale práce na něm mě hodně naplňuje. Je to příběh o lásce, vášni a fantazii, v představení se hodně tančí a nechybí mu ani humor,“ řekl režisér Quasimoda Martin Kukučka.

A následně dodal: „V současné době pracujeme ještě na detailech a choreografii představení.“

Titulní roli Quasimoda budou alternovat Tomáš Trapl a Csongor Kassai, v ženské roli Esmeraldy se budou střídat Radka PavlovčinováMarkétou Procházkovou.

V dalších rolích se představí Jiří Korn, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, David Kraus, Tomáš Savka nebo Radka Fišarová, která je těhotná.

„Moje role Matky Guduly není příliš fyzicky náročná, a tak budu v muzikálu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová,“ uvedla Fišarová.

„Vím, že následující měsíc, který do premiéry zbývá, bude ještě hodně náročný. Ale na zkoušení se už moc těším,“ řekl představitel role Claudia Frolla Jiří Korn.

Během představení se bude využívat i tzv. videomaping, což je unikátní metoda projekce na nejrůznější povrchy.

„Je to projekce přesně na míru budovy Divadla Hybernia a diváci se můžou těšit na to, že je absolutně obklopí,“ vysvětlil Kukučka.

Soundtrack k muzikálu vyjde 30. října na CD.

„Nebude se jednat o klasický záznam z představení, CD je výběrem zajímavých písní poskládaných pro účel hudebního záznamu. Na albu je možné slyšet hlavní představitele rolí, mezi nimiž jsou Jiří Korn, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl a Markéta Procházková,“ řekl Petr Kaláb, který je společně s Janem Maxiánem a Jakubem Prachařem autorem hudby.

Slavná Hugova předloha už byla pro muzikál zpracována několikrát, a to nejen ve Francii.

Podle internetového muzikálového serveru musical.cz už existují dvě české adaptace. První z nich od Miloslava Janíčka se uváděla na pražské Křižíkově fontáně, další od Daniela Fikejze má na programu Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze