Už v neděli startuje česko-slovenské minitour Vains of Jenna

  • Už v neděli startuje česko-slovenské minitour Vains of Jenna
    • 10.10.2011
    • Tisk

    Pokud smícháme Mötley Crüe, Aerosmith, Kiss a Guns N‘ Roses, vznikne tak pořádně …

    Sdílejte článek:

Pokud smícháme Mötley Crüe, Aerosmith, Kiss a Guns N‘ Roses, vznikne tak pořádně třaskavá směs, která si říká Vains Of Jenna. A právě ta se teď řítí na středoevropský prostor, který zasáhne silou tornáda v půlce října.

Chlapci z Vains Of Jenna přišli na svět v dobách, kdy jejich vzory měly leckdy už slibně rozjetou kariéru, ale s o to větší vervou se vrhli do hudebních vod, kde se brzo z malých ryb staly dravé štiky.

Těm začala být záhy švédská jezera malá. I proto se JP White, Jacki Stone, Lizzy DeVine a Nicki Kin přestěhovali z chladného severu do slunné Kalifornie.

Koncerty v legendárním klubu Whiskey A Go Go pak jasně ukazovaly vzestup, který Vains of Jenna korunovali nahráváním pod vedením bývalého kytaristy Guns N‘ Roses Gilbyho Clarka.

V říjnu roku 2006 pak spatřilo světlo světa album Lit Up/Let Down, které kapele otevřelo dveře do skutečného hudebního světa.

Následovala řada energických koncertů s velkými kapelami jako např. Poison.

V průběhu tří let pak Vains of Jenna nastřádali dostatek materiálu pro další album, povedené The Art Of Telling Lies, jenže to už bylo ve své podstatě labutí písní frontmana Lizzyho, který nedlouho po vydání skupinu opustil.

Kapelu posílenou úspěchem ve Swedish Metal Awards 2010 na postu zpěváka posílil Jesse Forte, se kterým se předvedla i loni při své koncertní premiéře v Praze.

Aktuálně mají Vains of Jenna venku ještě poměrně čerstvou albovou novinku Reverse Tripped. Má charakter tributu oblíbeným kapelám ze 70. let a měla by hlavně navnadit fanoušky před novou regulérní řadovkou.

Vains of Jenna v rámci česko-slovenské šňůry vystoupí v těchto klubech:

16. 10. – Praha, Klub 007 Strahov

17. 10. – Ústí nad Labem, Circus klub

18. 10. – Ostrava, Marley Club

19. 10. – Bratislava, Intergalaktická Obluda

20. 10. – Piešťany, Lodenica Muzik Pub

Další podrobnosti a informace k turné najdete na facebookové stránce akce přímo tady.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.