Poslouchejte rádio na mobilu

Rychlé spuštění rádia

Spustit rádio
ABradio.cz na Facebooku

Primal Scream znechutilo zneužití jejich písně konzervativci

Skotští rockeři Primal Scream ostře zaútočili na britskou vládní Konzervativní stranu poté, co ministryně vnitra Theresa May při svém úterním vystoupení na stranickém sjezdu v Manchesteru použila jejich hit Rocks.

Primal Scream v prohlášení uvedli, že spojení jejich skladby s konzervativci, které považují za nepřátele, je „zvrácené“.

Skladba „Rocks“ z roku 1994 má sexuálně explicitní refrén a zpívá se v ní taky o narkomanech, dealerech a prostitutkách.

Primal Scream jsou totálně znechucení tím, že ministryně vnitra Theresa May ukončila svou řeč na konferenci toryů naší písní ´Rocks´,“ uvedla skupina v prohlášení. „Copak si nic nezjistila o naší politické historii? Copak neposlouchala slova písničky?“

Kapela slavila největší úspěchy v 90. letech, kdy natočila slavnou desku Screamadelica. Vystoupila na několika benefičních koncertech třeba na podporu stávkujících horníků nebo Palestinců.Teď formace Primal Scream obvinila konzervativní vládu, že zvýhodňuje bohaté a útočí na chudé.

„Schvaluje zákony zajišťující, aby bohatí zůstali bohatí, staví se na stranu velkého byznysu a současně ruší práva pracujících… osekává rozpočet na školy a sociální věci a de facto tak trestá chudé za to, že jsou chudí,“ uvedli Primal Scream v prohlášení.

„Chceme se distancovat od tohoto zvráceného spojení. Toryové vedou válku proti lidem, co nemají hlas. Jsou nepřátelé.“

Podobný problém není v Británii prvním případem.

Naposledy loni prohlásil bubeník Keane Richard Hughes, že je zděšen, protože konzervativci použili v předvolební kampani jejich skladbu „Everybody's Changing“.

 


Související hudební novinky

Diskuze

Pro přidávání příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit.
  • Zatím žádné příspěvky