Primal Scream znechutilo zneužití jejich písně konzervativci

  • Primal Scream znechutilo zneužití jejich písně konzervativci Fotogalerie (11)
    • 06.10.2011
    • Tisk

    Skotští rockeři Primal Scream ostře zaútočili na britskou vládní Konzervativní stranu poté, …

    Sdílejte článek:

Skotští rockeři Primal Scream ostře zaútočili na britskou vládní Konzervativní stranu poté, co ministryně vnitra Theresa May při svém úterním vystoupení na stranickém sjezdu v Manchesteru použila jejich hit Rocks.

Primal Scream v prohlášení uvedli, že spojení jejich skladby s konzervativci, které považují za nepřátele, je „zvrácené“.

Skladba „Rocks“ z roku 1994 má sexuálně explicitní refrén a zpívá se v ní taky o narkomanech, dealerech a prostitutkách.

Primal Scream jsou totálně znechucení tím, že ministryně vnitra Theresa May ukončila svou řeč na konferenci toryů naší písní ´Rocks´,“ uvedla skupina v prohlášení. „Copak si nic nezjistila o naší politické historii? Copak neposlouchala slova písničky?“

Kapela slavila největší úspěchy v 90. letech, kdy natočila slavnou desku Screamadelica. Vystoupila na několika benefičních koncertech třeba na podporu stávkujících horníků nebo Palestinců.

Teď formace Primal Scream obvinila konzervativní vládu, že zvýhodňuje bohaté a útočí na chudé.

„Schvaluje zákony zajišťující, aby bohatí zůstali bohatí, staví se na stranu velkého byznysu a současně ruší práva pracujících… osekává rozpočet na školy a sociální věci a de facto tak trestá chudé za to, že jsou chudí,“ uvedli Primal Scream v prohlášení.

„Chceme se distancovat od tohoto zvráceného spojení. Toryové vedou válku proti lidem, co nemají hlas. Jsou nepřátelé.“

Podobný problém není v Británii prvním případem.

Naposledy loni prohlásil bubeník Keane Richard Hughes, že je zděšen, protože konzervativci použili v předvolební kampani jejich skladbu „Everybody's Chan­ging“.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.