Odstartovalo hlasování v anketě Český slavík 2011

  • Odstartovalo hlasování v anketě Český slavík 2011
    • 06.10.2011
    • Tisk

    Hudební fanoušci můžou posílat hlasy do 46. ročníku hudební ankety Český Slavík …

    Sdílejte článek:

Hudební fanoušci můžou posílat hlasy do 46. ročníku hudební ankety Český Slavík Mattoni 2011. Jména vítězů se dozvíme v sobotu 26. listopadu během slavnostního večera, který odvysílá z budovy Státní opery Praha televize Nova. Moderátorem bude stejně jako loni Libor Bouček.

„Letošní ročník by měl být především zábavnější a dynamičtější. Hodně si slibujeme od netradičních hudebních vystoupení a spojení, která budou připravena speciálně pro slavnostní večer,“ řekl novinářům režisér pořadu Pepe Majeský.

„Moderovat slavnostní večer je pro mě velkou ctí. Spolu s tvůrci televizního pořadu se budeme snažit o atmosféru určité vznešenosti a šarmu, kterou mají zahraniční pořady tohoto typu, a zároveň se představí neočekávaná hudební spojení, která diváky pobaví,“ řekl Libor Bouček.

Stejně jako loni budou všichni interpreti vystupovat naživo.

Účast zatím potvrdili např. Karel GottLucií Bílou a pravděpodobně vystoupí i slovenská skupina No Name, která v přímém přenosu poprvé představí nový singl.

Novinkou letošního ročníku je vyhlášení ceny o nejlepší videoklip MTV. Nominovány byly klipy, které vznikly v roce 2011 a vysílaly se na česko-slovenské MTV. Vítěz této kategorie také vystoupí na slavnostním večeru.

Hlasování končí 20. listopadu.

Zapojit se do něj je možné např. prostřednictvím SMS zpráv a internetu. Podrobnější informace o způsobu hlasování poskytne webová stránka www.ceskyslavik­mattoni.cz

Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996 a navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, kterého od 60. let do roku 1991 vyhlašoval časopis Mladý svět.

Na rozdíl od výročních cen Akademie populární hudby Anděl, kde o výsledcích rozhodují publicisté a profesionálové ze světa hudby, záleží u „slavíků“ výhradně na hlasování fanoušků.

Loni byli nejúspěšnější Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát.

Kategorii „skokan roku“ vyhrál Xindl X a „objevem roku“ se stala Markéta Konvičková.

Vyhrát aspoň jednou Zlatého respektive Českého slavíka se zatím podařilo 26ti zpěvákům, zpěvačkám a skupinám. Rekordmanem je Karel Gott, který jich získal celkem 36.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.