Nightwish se na konci dubna vrátí do Prahy

  • Nightwish se na konci dubna vrátí do Prahy Fotogalerie (6)
    • 04.10.2011
    • Tisk

    Nadcházející turné finského metalového fenoménu Nightwish, které odstartuje začátkem příštího roku „za velkou louží“, bude mít zastávku i v Praze. Našim fanouškům kapela zahraje konkrétně 30. dubna 2012 v Tesla Aréně.

    Sdílejte článek:

V české metropoli i v dalších devatenácti evropských městech Nightwish představí novinkové album Imaginaerum, ke kterému navíc v těchto dnech točí film.

„Všechno to začalo v roce 2007, když jsme míchali Dark Passion Play. Poslouchal jsem ty skladby a přemýšlel, co by mělo být další kapitolou v naší „kronice“. Když jsem se ohlédl zpět do našeho katalogu, viděl jsem, jaký kus cesty jsme už urazili a jak se ty naše hudební přiběhy desku od desky vyvíjely. V ten moment jsem ucítil šílenou potřebu, udělat něco, co žádná kapela před námi neudělala. Něco tak velkého, inovativního a šíleného, že to budete buď milovat nebo nenávidět, ale nenechá vás to chladnými," vzpomíná Tuomas Holopainen na moment, kdy se rozhodl dodat hudbě novou dimenzi a celé album „převést i do obrazu“.

Jeho původním záměrem bylo natočit k albu třináct krátkých video snímků, které by do sebe zapadaly a dohromady vytvořily jeden velký příběh.

Když ale oslovil Stobe Harju (autora videoklipu „The Islander“) s nabídkou spolupráce, režisér navrhl natočit podle alba regulérní film. A ten teď, po třech letech, dostává finální podobu.

“Tahle kombinace alba a filmu bude první svého druhu. Dobrodružná návštěva místa, které všichni známe, ale už jsme na něj zapomněli. Doufáme, že si tuhle cestu užijete,” dodal Tuomas Holopainen.

Na hudební fantazii Imaginaerum, jak film charakterizuje, si fanoušci Nightwish budou muset počkat minimálně do dubna příštího roku, stejnojmenné album bude k dispozici už 2. prosince.

A pilotního singlu „Storytime“ se dočkáme už v listopadu.

Kapela Nightwish vznikla v roce 1996. Přestože díky propojení metalu s operním zpěvem Tarji Turunen zaujala hned při vydání debutu Angels Fall First (1997), na skutečný úspěch si musela pár let počkat.

Finsko si definitivně podmanila v roce 2002 s albem Century Child a celou Evropu o dva roky později s trojnásobně platinovou nahrávkou Once a singlem „Nemo“, který pokořil hitparády v sedmi zemích.

Když se ale v roce 2005 kapela rozloučila s Tarjou Turunen, tisíce fanoušků znejistěly.

Všechny pochybnosti Nightwish rozptýlili v roce 2007, kdy se s novou zpěvačkou Anette Olzon a albem Dark Passion Play vrátili na vrcholky hitparád a rozjeli se na světové halové turné.

Vstupenky na koncert, který pořádá C.A.R.P. Entertainment ve spolupráci s Contra Promotion, se budou prodávat od zítřka (tj. 5.října 2011) v sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

www.nightwish.com

www.ticketpro.cz

www.ticketportal.cz

www.eventim.cz

Nightwisch – The Islander

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze