Server MusicJet nabízí muziku za měsíční paušál

  • Server MusicJet nabízí muziku za měsíční paušál
    • 04.10.2011
    • Tisk

    Za měsíční přístup do archivu nového hudebního serveru MusicJet, který v pondělí odpoledne …

    Sdílejte článek:

Za měsíční přístup do archivu nového hudebního serveru MusicJet, který v pondělí odpoledne zahájil provoz, zaplatí zájemci podle úrovně nabízených služeb 75 nebo 149 korun.

A co za to?

K dispozici tak budou mít přes 1,5 milionu skladeb od předních světových vydavatelů, které je možné přehrát v počítači nebo mobilním telefonu. Přímo na portálu MusicJet je taky možné hudbu bezplatně poslouchat, ale s reklamou.

Nový portál, který nabízí skladby od českých a zahraničních interpretů, provozuje firma MusicJet, ve které má 85tiprocentní podíl technologická společnost Bald Brothers.

Dalšími podílníky jsou hudební vydavatelství Universal Music a Supraphon, která vlastní po pěti procentech. Pětiprocentní podíl ve firmě MusicJet pak drží i Ochranný svaz autorský.

Minulý týden začala nabízet stahování hudby a videa česká mutace služby iTunes od americké firmy Apple. Stahování hudby do mobilů poskytuje třeba taky server T-Music operátora T-Mobile.

Letos v únoru naopak po dvou a půl roce skončil portál i-Legalne.cz. Měsíční předplatné tam bylo 249 korun.

Vydavatelství doufají, že projekt MusicJet jim pomůže zastavit prudký propad příjmů z prodeje hudebních nosičů.

Podle údajů Mezinárodní federace fonografického průmyslu prodej hudby v České republice loni klesl o 27 % na 357 milionů korun. Tržby z prodeje hudebních nosičů se loni snížily o 29 % a příjmy z digitální hudby naopak vzrostly o 18 %, ale výpadek prodeje hudebních nosičů nedokázaly pokrýt.

Ve světě funguje podobně jako MusicJet například švédská služba Spotify. Nabízí streaming hudby od velkých firem bez digitální ochrany, nejlevnější předplatné je 5 dolarů (zhruba 85 korun).

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.