S In Flames zahrají i X-Core a Dievision

  • S In Flames zahrají i X-Core a Dievision Fotogalerie (9)
    • 03.10.2011
    • Tisk

    Koncerty švédské metalové jedničky In Flames ve Zlíně a v Praze se nezadržitelně blíží …

    Sdílejte článek:

Koncerty švédské metalové jedničky In Flames ve Zlíně a v Praze se nezadržitelně blíží. Jako její support se na obou akcích představí taky dvě vybrané české kapely.

Zatímco už zítra ve Zlíně zahájí koncert znojemští X-Core, v pátek 7. října v Praze se na jejich místě představí budějovičtí Dievision.

In Flames vyrazili na velké evropské turné, v jehož rámci se po velkém úspěchu na festivalu Sonisphere v České republice představí v klubovém prostředí hned na dvou místech.

Hlavním motivem turné je představení nové desky Sounds of a Playground Fading, která se stala nástupcem úspěšného předchozího alba A Sense of Purpose z roku 2008.

In Flames bývají často označováni za nejlepší koncertní kapelu na metalové scéně.

Původně zakladatelé proslulé göteborgské melodic deathmetalové scény, kterou proslavili společně se svými krajany z kapely At The Gates, v současnosti skoro stadionová kapela, která na sebe váže tisíce fanoušků napříč všemi kontinenty. I takto je teď možné zrekapitulovat už víc než dvacetiletou kariéru In Flames.

Úspěch ale rozhodně nepřišel jako blesk z čistého nebe a skrývají se za ním roky tvrdé práce a nekonečného cestování za koncerty po celém světě. Ostatně koncertování je odpradávna hlavní prioritou kapely, které se nevzdává ani po dvou dekádách fungování.

Odkazem na první etapu In Flames jsou nesmrtelná alba jako The Jester Race, Whoracle, Colony nebo Clayman.

Komerční úspěch a všeobecnou pozornost ale kapele zajistila až další díla v podobě desek Reroute to Remain, Soundtrack To Your Escape, Come Clarity nebo A Sense of Purpose.

Poznávacím znakem hudby In Flames jsou po celou dobu hlavně typicky hutné a melodické kytary hnané explozivní rytmikou. Postupem let přibylo víc klávesových linek a elektronických vložek, vokalista Anders Fridén přešel z growlingu i na čistý vokál, ale pořád můžeme mluvit o typickém zvuku In Flames, který si kapela drží skoro po celou svou kariéru.

Díky tomu se In Flames můžou opírat o přízeň svých dlouholetých fanoušků, stejně tak ale úspěšně oslovují i mladé generace posluchačů odkojených moderním metalem. Výsledkem jsou pak vyprodaná turné, která v některých zemích pomalu „vytlačují“ kapelu z klubů až do sportovních hal.

Jako host se na turné představí známá slovinská industriálně metalová formace Noctiferia, která představí hlavně své poslední album Death Culture.

In Flames – The Quiet Place

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.