Tichá dohoda oslaví na Vltavské pětadvacátiny

Tichá dohoda, která se na hudební scénu vrátila po osmileté odmlce srpnovým vystoupením na Open Air Music Festivalu Trutnov, oslaví čtvrtstoletí od svého vzniku 8. prosince v pražském Kulturním centru Vltavská.

Kromě ústřední dvojice skupiny, kytaristy Dana Šustra s zpěvačky Blanky Šrůmové, a jejich současných spoluhráčů se na scéně vystřídá i většina muzikantů, kteří kapelou v její historii prošli.

Zazní největší hity jako „Má duše se vznáší“, „Kotva a kříž“ nebo „Tulák po hvězdách“, ale i míň známé skladby.

Dan Šustr by rád na pódiu přivítal všechny bývalé kolegy, kteří se v kapele vystřídali.

Například ex-baskytarista Aleš Zenkl v současné době doprovází na koncertech Mira Žbirku a patří k oporám Kapely Hrůzy, bubeník David Uher hraje v kapele Marie Rottrové a vystupoval se skupinou Neřež.

Další bubeník Jaroslav Kvasnička hraje stejně jako baskytarista Pavel Krtouš v kapele Phila Shöenfelta, Kvasnička vystupuje taky s The Plastic People of the Universe.

Chybět by neměli ani zakládající členové kapely – kytarista Jan Hájek a baskytarista Zdeněk Marek, bubeník Jiří Šimeček nebo jeho nástupci Pavel Špaček a Marek Kopecký.

Tichou dohodu Šustr založil v roce 1986. Kapela získala název podle slavného románu filmového režiséra a spisovatele Elii Kazana. O tři roky později se k ní připojila zpěvačka Blanka Šrůmová.

V poslední sestavě, ve které se teď vrátila na scénu, dále hrají baskytarista Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Vendy Šváb. Oba muzikanti působí i v dalším Šustrově projektu 2Wings.

Debutové album Chci přežít vyšlo v roce 1990, následovaly desky Underpop, akustická UnplugGag, album „untitled“ a záznam koncertu kapely s Philem Shöenfeltem.

Po deskách La Décadance a Válcovna vkusu s.r.o. vyšel na sklonku 90. let výběr Největší hity a kapela zvolna utlumila činnost.

Pražskému publiku se Tichá dohoda představí po dlouhých deseti letech. Naposledy v metropoli hrála v roce 2001 v Lucerna Music Baru. V srpnu ji už měli možnost vidět návštěvníci trutnovské přehlídky.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.