Tichá dohoda oslaví na Vltavské pětadvacátiny

  • Tichá dohoda oslaví na Vltavské pětadvacátiny Fotogalerie (19)
    • 30.09.2011
    • Tisk

    Tichá dohoda, která se na hudební scénu vrátila po osmileté odmlce srpnovým vystoupením …

    Sdílejte článek:

Tichá dohoda, která se na hudební scénu vrátila po osmileté odmlce srpnovým vystoupením na Open Air Music Festivalu Trutnov, oslaví čtvrtstoletí od svého vzniku 8. prosince v pražském Kulturním centru Vltavská.

Kromě ústřední dvojice skupiny, kytaristy Dana Šustra s zpěvačky Blanky Šrůmové, a jejich současných spoluhráčů se na scéně vystřídá i většina muzikantů, kteří kapelou v její historii prošli.

Zazní největší hity jako „Má duše se vznáší“, „Kotva a kříž“ nebo „Tulák po hvězdách“, ale i míň známé skladby.

Dan Šustr by rád na pódiu přivítal všechny bývalé kolegy, kteří se v kapele vystřídali.

Například ex-baskytarista Aleš Zenkl v současné době doprovází na koncertech Mira Žbirku a patří k oporám Kapely Hrůzy, bubeník David Uher hraje v kapele Marie Rottrové a vystupoval se skupinou Neřež.

Další bubeník Jaroslav Kvasnička hraje stejně jako baskytarista Pavel Krtouš v kapele Phila Shöenfelta, Kvasnička vystupuje taky s The Plastic People of the Universe.

Chybět by neměli ani zakládající členové kapely – kytarista Jan Hájek a baskytarista Zdeněk Marek, bubeník Jiří Šimeček nebo jeho nástupci Pavel Špaček a Marek Kopecký.

Tichou dohodu Šustr založil v roce 1986. Kapela získala název podle slavného románu filmového režiséra a spisovatele Elii Kazana. O tři roky později se k ní připojila zpěvačka Blanka Šrůmová.

V poslední sestavě, ve které se teď vrátila na scénu, dále hrají baskytarista Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Vendy Šváb. Oba muzikanti působí i v dalším Šustrově projektu 2Wings.

Debutové album Chci přežít vyšlo v roce 1990, následovaly desky Underpop, akustická UnplugGag, album „untitled“ a záznam koncertu kapely s Philem Shöenfeltem.

Po deskách La Décadance a Válcovna vkusu s.r.o. vyšel na sklonku 90. let výběr Největší hity a kapela zvolna utlumila činnost.

Pražskému publiku se Tichá dohoda představí po dlouhých deseti letech. Naposledy v metropoli hrála v roce 2001 v Lucerna Music Baru. V srpnu ji už měli možnost vidět návštěvníci trutnovské přehlídky.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2014 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz