Jaksi Taksi vydali Signál a vydají se na turné

  • Jaksi Taksi vydali Signál a vydají se na turné
    • 23.09.2011
    • Tisk

    Pražská pop punková kapela Jaksi Taksi vydala nové album Signál, které navazuje …

    Sdílejte článek:

Pražská pop punková kapela Jaksi Taksi vydala nové album Signál, které navazuje na předchozí, tři roky starou nahrávku Optimista. Album je možné stahovat na internetu prostřednictvím placené sms nebo objednat jako klasické CD přes e-mail.

„Už na albu Optimista, které bylo inspirováno příběhy z Nového zákona, byly texty, které nutily k zamyšlení více než kdy před tím. Na albu Signál tomu nebude jinak,“ řekl frontman a autor většiny textů Radek.

Dodal, že hlavní myšlenkou alba je příběh člověka od jeho zrození až po jeho odchod a věčný souboj mezi rozumem a citem.

„Desku jsme nazvali Signál proto, že každý okamžik v našem životě může být bodem zlomu, kdy svůj život změníme. Potřebujeme k tomu jenom ten správný signál, musíme být vnímaví k tomu, co se kolem nás a uvnitř nás děje. Poslouchat svoje srdce a svůj rozum a rozhodnout se, čí rady jsou ty správné,“ uvedl Radek, který stejně jako kytarista Karel, baskytarista Pavel a bubeník Honza v komunikaci s médii a fanoušky používá jen křestní jméno.

„Od začátku jsme měli takovou myšlenku, že se budeme vyjadřovat pouze k muzice, kterou děláme, a věcem, které s tím souvisí. Nebudeme zveřejňovat svoje osobní věci, které patří do soukromí. Proto máme křestní jména a nic víc,“ vysvětlil Radek.

Jaksi Taksi naplánovali rozsáhlé turné po tuzemských klubech a kulturních domech.

V pátek 23. září zahrají v Jindřichově Hradci, naposledy letos vystoupí 25. prosince v Kolíně.

„Křest bude 7. října v Praze. Ale my křty nikdy neprožívali, pro nás je křest všude tam, kam přivezeme nové cédéčko,“ říká Radek.

Skupina Jaksi Taksi vznikla roku 1992. Postupně přešla od punkrocku k pop punku. Je oblíbená hlvně u mladšího publika.

Největším hitem je skladba „Škola“ z CD Zachovejte paniku z roku 2005.

Debutové album Hysterčák skupina vydala v roce 1997 a při jeho tvorbě se tak zadlužila, že následující desku Uvěř a zaplať musela vydat jen na kazetě.

Jaksi Taksi taky podpořili projekt adopce na dálku, když se ujali thajského chlapce.

Jaksi Taksi – Škola

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.