Janek Ledecký uvede na Broadwayi dva muzikály

Hned se dvěma muzikály přichází do pražského Divadla Broadway Janek Ledecký. 30. listopadu bude mít premiéru jeho nové představení Vánoční zázrak s podtitulem Sliby se maj plnit o Vánocích, od 22. března příštího roku se bude v novém nastudování hrát i Hamlet.

S tím Janek Ledecký slavil úspěchy na domácích i zahraničních pódiích. Divadlo Broadway o tom informuje na svých internetových stránkách.

Hamlet se bude hrát ve verzi přepracované hlavně pro zahraniční publikum, která je teď uváděna v Soulu a v únoru příštího roku bude mít premiéru taky v Tokiu. Režisérem bude Američan Robert Johanson, který spolu s Jankem Ledeckým příběh upravil.

„Můžu prozradit, že bych si s dovolením zazpíval krále Claudia. V téhle roli se v alternaci budu střídat s Pepou Vojtkem,“ řekl Ledecký, který právě vybírá herce do dalších rolí.

Zpěváka a autora muzikálů ale na sklonku léta zaměstnávají hlavně dokončovací práce na přípravě další novinky Vánočního zázraku. „Právě začínáme pracovat na nahrávce, to je teď největší práce,“ uvedl. „Nebude se (hudba) hrát živě. Přál bych si to, ale bohužel na to divadlo není vybavené,“ posteskl si.

Nový muzikál přináší příběh ze současnosti vyprávěný prostřednictvím Ledeckého vánočních písniček.

„Během let se staly takovou běžnou vánoční výbavou spousty domácností, stejně jako je třeba stromek,“ poznamenal Janek Ledecký s úsměvem. „Ještě jsem k tomu některé písničky dopsal a přidal tam i některé ‚nevánoční‘ v naprosto nečekané podobě a na nečekaném místě,“ doplnil. Návštěvníci představení tak nepřijdou ani o jeho největší hity jako „Na ptáky jsme krátký“.

Představení nastudoval režisér Radek Balaš a má hvězdné obsazení.

Vystoupí v něm např. Linda Rybová, Marek Vašut, Petr Kostka, Petr Štěpánek, Naďa Konvalinková, Luba Skořepová, Jana Švandová, Martin Dejdar nebo Aleš Háma.

Janek Ledecký dřív své muzikály uváděl v pražském Divadle Kalich. Byl jeho spolumajitelem.

„S Kalichem nyní nemám žádné vazby, kromě vzpomínek,“ konstatoval. Přesun do Divadla Broadway považuje za „shodu okolností“. „Já s tím (divadlem) nejsem nijak svázaný, ani exkluzivně, ani nijak majetkově. Je to jenom proto, že mi nabídli nejlepší podmínky,“ vysvětlil.

Ledeckého Hamlet patří mezi nejúspěšnější české muzikály.

V Česku měl 650 repríz, na Slovensku 150 a v Soulu 460. Do konce roku bude v jihokorejské metropoli uvedeno dalších 60 představení.

Autor odhaduje, že ke konci prosince by mohl celkový počet diváků všech provedení Hamleta dosáhnout 800 tisíc.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.