A Banquet natočí debut s producentem Nirvany

Na vzniku debutového alba pražské kapely A Banquet se bude podílet Steve Albini, který patří mezi nejvlivnější rockové producenty všech dob. Mathieu, Michael a Richard teď začínají s Borisem Carloffem nahrávat singl.

A Banquet se obrací na všechny fanoušky nebo kohokoli, kdo by chtěl být součástí jejich úspěchu, s prosbou o finanční pomoc a hledání sponzorů.

Trio A Banquet s vlastním hudebním stylem futu-rollem se pohybuje na scéně teprve necelé dva roky, ale díky své pracovitosti, houževnatosti a talentu sklidilo už nemálo úspěchů.

„S debutovou deskou jsme otáleli, protože jsme chtěli, aby to bylo něco opravdu jedinečného a něco, co by nám mohlo pomoct prorazit v evropském měřítku. Když se Boris vrátil z Chicaga s nabídkou od Steva Albiniho, neváhali jsme ani vteřinu,“ říká frontman Mathieu.

Albini pracoval na nahrávkách takových kapel jako Nirvana, Pixies, Cheap Trick nebo PJ Harvey a jeho chicagské studio, kam by měla kapela v polovině listopadu vyrazit, je považováno za jedno z nejlépe vybavených na světě.

Velkou roli v celém projektu sehrál český producent Boris Carloff, známý svou spoluprací např. s Kryštof, Sunshine a dalšími, který A Banquet propaguje a hodně jim pomáhá od samých začátků.

Právě on pustil nahrávky kapely chicagskému producentovi. „S Borisem jsme si skvěle sedli jak hudebně, tak lidsky, nahrávali jsme s ním náš první singl a debutové EP, a za poslední rok se z nás stali opravdu dobří přátelé. Vděčíme mu za hodně,“ dodává Mathieu.

První album pražského tria by mělo vyjít v březnu 2012 a producentsky se pod něj podepíšou stejnou měrou Albini a Carloff.

Aby ale kapela zkrátila fanouškům čekání, už teď nahrává singl „Lost in Your Shades“ předznamenávající samotnou desku. Vyjít by měl v průběhu října i s novým klipem a naznačí nové zvukové směřování futu-rollu.

„Naše starší nahrávky byly ještě velkým hledáním, teď už ale cítíme, že se nám daří vyprofilovat náš vlastní zvuk, naši vlastní tvář. Poslední dobou hodně experimentujeme s 80s synthpopem, temným undergroundem, 90s zvukem a grungem. Nijak se ale neomezujeme,“ uvádí baskytarista Michael a doplňuje ho Mathieu: „Celé léto jsme hráli a skládali, právě teď jsme se vrátili z dalšího soustředění mimo Prahu… Máme spoustu nápadů a inspirace.“

Vydání CD bude velmi nákladnou záležitostí a jak kapela přiznává, není v jejích silách celý projekt samofinancovat.

„Prosíme všechny naše fanoušky – pokud máte možnost oslovit nějaké firmy nebo kohokoli, kdo by nám mohl finančně pomoct, nebo jste-li to přímo vy, ozvěte se nám. Pro každého, kdo nám pomůže nějaké peníze sehnat, připravíme speciální odměnu,“ uzavírá Michael.

Mezi prvními firmami, které přislíbily A Banquet pomoc jsou knihkupectví Kanzelsberger a letenková společnost Pelikan.cz.

www.a-banquet.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze