V další bitvě interpretů se utkají David Koller a Nightwork

  • V další bitvě interpretů se utkají David Koller a Nightwork Fotogalerie (20)
    • 21.09.2011
    • Tisk

    V rámci druhého ročníku hudebního klání Red Bull Soundclash, ve kterém po čtyřech soutěžních …

    Sdílejte článek:

V rámci druhého ročníku hudebního klání Red Bull Soundclash, ve kterém po čtyřech soutěžních kolech o vítězi rozhoduje přístrojové měření intenzity ohlasu u přítomných fanoušků, se 21. října utkají kapela Davida Kollera se skupinou Nightwork.

Loni v pražském klubu SaSaZu porazili Tata Bojs kapelu Monkey Business.

Letos se Red Bull Soundclash přesouvá do Velhého sálu Lucerny.

„Pro mě bude velkým zážitkem už samotné hraní s Davidem Kollerem – kde by mě něco takového napadlo, když jsem si v osmi letech doma vidličkami bubnoval do lampičky v rytmu písní z první desky mé oblíbené kapely Lucie,“ uvedl Jakub Prachař, kytarista Nightwork. Dodal, že všichni společně budou pilně trénovat i povinné disciplíny, třeba skladbu v aranžmá country music.

„Mám radši bluegrass, ale proti country rozhodně nejsem. Dokonce si dovolím tvrdit, že bratři Nedvědi mají několik výborných písní – bohužel oděných v nevkusném hávu. To snad o mém vztahu k tomuto žánru vypovídá vše,“ doplnil Prachař.

Další disciplínou v souboji kapel bude zahrát skladbu z repertoáru svých soupeřů.

David Koller už prý zkouší písně od Nightwork, ale svůj konkrétní výběr prozradit nechce. „Zatím si nejsem jistý, jestli se při jedné z nich nepřevlékneme za gaye,“ naznačuje možnost výběru hitu „Globální oteplování“.

Jakub Prachař jménem celé kapely Nightwork uvedl, že nejsou soutěživí a chtějí si souboj s Davidem Kollerem hlavně užít. To svorně tvrdily v loňském roce i skupiny Monkey Business a Tata Bojs.

„Viděl jsem sestřih z prvního ročníku Red Bull Soundclash a byl jsem nadšen. Postavit proti sobě dvě kapely, dát jim přesná pravidla a ukažte, co umíte – to nemůže dopadnout špatně,“ věří David Koller.

Vyučený elektrikář David Koller s hudbou začínal jako dítě ve sboru Bambini di Praga. Za bicí si poprvé sedl ve čtyřech letech, postupně se naučil i na housle, klavír a trumpetu. Hrál v Jasné páce, na kterou dopadly zákazy komunistického režimu, a postupně vystupoval třeba s Lubošem Pospíšilem, Leškem Semelkou, skupinou ZOO a pak na několik let zakotvil v Žentouru Janka Ledeckého.

V roce 2005 David Koller odešel z úspěšné Lucie a pustil se na sólovou dráhu.

Letos vydal své třetí sólové album s názvem Teď a tady.

Nightwork mají v současné době už několik měsíců v tuzemské hitparádě album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa a za sebou řadu úspěšných vystoupení na festivalech. Kapela v čele s Vojtou Dykem těží při vystoupeních hlavně z promyšlené komunikace s publikem.

Nightwork – Tepláky

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.