Američtí Trivium zahrají v pražském Lucerna Music Baru

Američtí Trivium se vracejí do České republiky. Zatím naposledy u nás vystoupili po boku thrash metalové legendy Slayer, ale na regulérní samostatný koncert se netrpělivě čekalo.

Trivium tu zahrají konkrétně 10. listopadu, kdy opanují pódium pražského Lucerna Music Baru.

Koncert bude součástí krátkého evropského turné na podporu zbrusu nové desky In Waves, která vyšla na začátku srpna a stala se tak nástupcem předchozí desky Shogun.

Vstupenky na koncert jsou už teď k dostání ve všech předprodejních sítích.

Americká čtveřice Trivium už víc než deset let ukazuje, že metalová hudba má pořád co říct.

Každé její album je důkazem toho, že pokud se zkombinuje přirozený talent a pracovitost několika lidí, může vzniknout něco hodně speciálního. Podobně je tomu i u jejich novinkové nahrávky, která dostala název In Waves.

Jak je u Trivium zvykem, znovu přináší něco trochu jiného, než co známe z jejich minulých desek. Syrovějším a agresivnějším pojetím asi nejvíc připomíná album Ascendandcy z roku 2005.

Kapela i tentokrát sází na svou nejsilnější stránku a osobitým způsobem si pohrává s prvky heavy, thrash, progressive, metalcore nebo groove, které sebevědomě zpracovává do pro ni tolik typického finálního mixu.

Úspěch Trivium spočívá mj. v tom, že dokážou oslovit všechny generace fanoušků. Ať už jsou to ti starší, kteří v jejich hudbě slyší odkaz Metallicy, Iron Maiden či Slayer, nebo ti mladší, kterým imponuje hardcorová a metalcorová agresivita jejich hudby. Navíc se evidentně umí trefit do vkusu mas, aniž by to byl jejich vypočítavý záměr.

Trivium jsou symbolem nové éry metalové hudby a díky tomu se k nim upírají zraky řady lidí. To, že si s žádným tlakem nedělají starosti, potvrzují také při svých živých show, díky kterým byli hned dvakrát vyhlášeni nejlepší live kapelou.

Nadcházející turné s nimi absolvuje nová bubenická posila Nick Augusto. Ten před natáčením nové desky nahradil původního člena Travise Smithe.

Název předkapely bude zveřejněn později.

www.trivium.org

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.