Clou, Post-it či Ready Kirken budou hrát "pro školku"

Dne 11. 11. 2011 bude ostravský klub Fabric hostit benefiční koncert pod názvem Koncert pro školku, na kterém v rámci jednoho večera vystoupí čtyři velmi známé české kapely.

Účast potvrdili pražští Clou, kteří zakončí svou koncertní sezónu právě tímto koncertem, program doplňují ostravská FiHa, vršovičtí Post-it společně s pardubickými Ready Kirken. Těšit se můžeme na plnohodnotné koncerty všech kapel. Večerem bude provázet známý ostravský Dj Lowa, který se zhostí role moderátora. Startujeme přesně v 19 hodin koncertem kapely FiHa.

Koncert pro školku má za cíl finančně podpořit pilotní projekt neziskové organizace Rotaract clubu Ostrava City – Rekonstrukce dětského hříště v areálu MŠ Logopedické, U školky 1621, Ostrava.

Na tomto projektu Rekonstrukce dětského hřiště se aktivně podílí Rotaract club Ostrava City, který je také jeho realizátorem. Mateřská škola v současné době pracuje ve stejném režimu jako běžné mateřské školy, který nadstandardně doplňuje speciální péčí zaměřenou na děti zdravotně oslabené opakovanými respiračními chorobami s několika indikacemi. Stav dosavadního dětského hřiště je více než žalostný. Chceme touto akcí získat finanční prostředky na rekonstrukci hřiště a přinést tak změnu do každodenního života dětí stráveném v areálu školky. Rekonstrukcí stávajícího hříště přispějeme k rozvoji jejich oblasti motoriky, kognitivních funkcí, ale všechny tyto prvky jim přispějí pro lepší integraci a kooperaci v týmu. Což jim celkově zlepší týmovou spolupráci. Prezident Rotaract clubu Ostrava City Ondřej Pavlica vysvětluje, proč se sdružení zapojilo do této akce: „Chceme touto akcí dát najevo nespokojenost se součastným stavem dětských hřišť nejen v Mateřských školách v Ostravě, ale také poukázat na stav hřišť veřejných. Především se ale chceme zaměřit na mladé lidi, kteří oplývají kreativitou, ale nemají možnost ji využít.“

V den koncertu bude také přednastavena finální koncepce projektu Rekonstrukce dětského hřiště v areálu MŠ logopedické, U školky 1621, Ostrava. Proč zrovna v den koncertu, to vysvětluje organizátor koncertu Lukáš Plaček: „Tento den chceme konkrétně ukázat návštěvníkům koncertu, co vlastně přišli podpořit. Vydat takový impuls, že i mladí lidé dokážou zrealizovat tak velký projekt a přispět tím k oslovení dalších mladých lidí, kteří smýšlí podobně, jako my.“

Informace o předprodeji, o kapelách a další podrobnosti včetně konkrétního programu naleznete na webových stránkách www.KoncertProSkolku.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.