Tata Bojs po čtyřech letech vyrazí na samostatné turné

  • Tata Bojs po čtyřech letech vyrazí na samostatné turné Fotogalerie (1)
    • 12.09.2011
    • Tisk

    Tata Bojs po čtyřech letech vyjedou na jedno z nejrozsáhlejších turné kariéry. Představí …

    Sdílejte článek:

Tata Bojs po čtyřech letech vyjedou na jedno z nejrozsáhlejších turné kariéry. Představí na něm aktuální album Ležatá osmička. Koncertní šňůru kapela zahájí 6. října v brněnském klubu Fléda.

Turné Tata Bojs má aktuálně 13 potvrzených zastávek v České republice a pět na Slovensku. Počet koncertů se podle manažera kapely Michala Máky může ještě zvýšit.

Program bude sestavený s důrazem na skladby z nového alba a to i ty, které na letních festivalech nezazněly. Tata Bojs ale chtějí sáhnout i hluboko do historie a program udělat vrstevnatý.

Zatímco slovenská část turné se uskuteční v pevně dané sestavě společně s místními skupinami Para a Billy Barman, domácí koncerty budou ve znamení hned několika zajímavých hostů, které si vybrali sami Tata Bojs.

Střídavě se na turné představí Republic Of Two, Sunflower Caravan, Longital, Dva a Lus3.

Při šňůře bude mít speciální postavení zastávka 25. října v bývalé basketbalové hale Sparty dnes Hala Letná v Praze 7, kde se dá očekávat nejnákladnější a nejvýpravnější show v historii Tata Bojs.

Hostů bude víc, dojde i na křest Ležaté osmičky a scéna bude podle návrhu Milana Caise.

„Jsou to už dlouhé čtyři roky, co jsme naposledy hráli v téhle hale v programu nazvaném Barevná hudba Tata Bojs. A tak bylo dost času se rozmyslet co dál. Nad scénou, která se v Praze odehraje nejspíš neopakovatelně, už přemýšlím skoro dva roky. Máme nachystáno tolik překvapení, že se to sem ani nevejde,“ uvedl Cais.

Tata Bojs založili na sklonku 80. let na pražské Hanspaulce dávní kamarádi z mateřské školy Milan Cais a Mardoša. Na místě kytaristy se vystřídalo několik muzikantů. Teď s nimi vystupuje Vladimír Bár. Sestavu kapely v roli „neustálého hosta“ léta doplňovala zpěvačka Klára Nemravová, klávesy obsadil Jiří Hradil.

Kapela debutovala před třinácti lety deskou Ukončete nás…!, následovala alba Nekonečná stanice, Futuretro a Biorytmy. Součástí její diskografie jsou i dvě desky remixů a výběrové album za léta 1989 až 1997 s názvem Šagalí léta.

Koncepční Nanoalbum kapele v roce 2005 při vyhlašování výročních cen Akademie populární hudby přineslo čtyři sošky Andělů. V rámci projektu skupina vydala knihu Nanobook. Navíc inspirovala vznik tanečního představení Nanopicture v pražském Divadle Ponec.

Poslední řadové studiové album Kluci kde ste? s velkým hitem „Pěšáci“ vydala kapela před čtyřmi lety.

CZ ∞ TOUR:

6.10. Brno – Fléda

14.10. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum

21.10 Ostrava – CoolTour

22.10. Pardubice – ABC centrum

25.10. Praha – Hala Letná

1.11. Ústí nad Labem – klub Doma

10.11. Plzeň – klub Buena Vista

11.11. Mariánské lázně – klub Na rampě

17.11. Olomouc – S klub

19.11. Vsetín – Klub 3 opice

26.11. České Budějovice – prostor Slávie

1.12. Zlín – Velké kino

2.12. Raškovice – Na Ondráši

SK ∞ TOUR: (se skupinami Para a Billy Barman)

28.10. Košice – Koloseum

29.10. Hrustín

3.11. Trenčín – Piano

4.11. Bratislava – MMC klub

5.11. Bratislava – MMC klub

Bližší informace k turné i nové desce najdete na www.tatabojs.cz

Tata Bojs feat. Vladimir 518 – Světová

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.