Struny podzimu vyhlásily soutěž o nejlepší cover Nirvany

  • Struny podzimu vyhlásily soutěž o nejlepší cover Nirvany Fotogalerie (13)
    • 02.09.2011
    • Tisk

    Pokud máte kapelu, zkuste vyhrát v soutěži festivalu Struny podzimu o nejlepší cover verzi …

    Sdílejte článek:

Pokud máte kapelu, zkuste vyhrát v soutěži festivalu Struny podzimu o nejlepší cover verzi Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Zatím je ještě dost času, protože své vlastní úpravy skladby můžete posílat až do 20. října.

Hymna všech rockerů 90. let, drásavý evergreen „Smells Like Teen Spirit“ od grungeové Nirvany, se dočkal už bezpočtu předělávek. O vlastní cover verzi se teď můžou pokusit všechny tuzemské kapely, DJs, orchestry, soubory, sólisté i další hudební experimentátoři. Těm všem je určen další ročník soutěže festivalu Struny podzimu O2 Extra šance.

Zájemci, kterým nechybí odvaha a neotřelé nápady, se utkají o finanční odměnu v částce 20 tisíc korun. Druhý ročník soutěže právě odstartoval.

„O2 Extra šance je příležitostí pro talentované hudebníky bez rozdílu věku či uměleckého zaměření. Jsem rád, že můžeme v soutěži díky spolupráci s generálním partnerem festivalu Struny podzimu, společností Telefónica Czech Republic, pokračovat a muzikanty finančně podpořit. Zároveň těm profesionálním i ryze amatérským dáváme příležitost vystoupit v klubové atmosféře před festivalovým publikem,“ dodává Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Struny podzimu.

Muzikanti, kteří se budou chtít utkat o finanční odměnu, musí svou cover verzi písně „Smells Like Teen Spirit“ od Nirvany zaslat nejpozději do 20. října na e-mailovou adresu sance@strunypodzimu.cz.

Profesionální nahrávka není podmínkou, rozhodující je umělecká kvalita a invence. Hodnotit se bude ve třech kolech. Odborná porota nejdřív vybere 15 nejlepších nahrávek, které se následně utkají o přízeň veřejnosti na webových stránkách festivalu. Fanoušci budou mít možnost hodnotit a prostřednictvím e-mailového hlasování ovlivnit výsledek.

Z pěti coververzí s nejvyšším počtem hlasů vybere vítěze jazzový pianista Robert Glasper, který na Strunách podzimu vystoupí hned dvakrát.

Právě při jeho prvním vystoupení v rámci klubové noci Spotlight bude 5. listopadu v klubu Roxy/NoD vyhlášen vítěz celé soutěže. Na klubové noci, minifestivalu talentů mezinárodní i české scény na Strunách podzimu, vystoupí vedle Glaspera, který se představí se svou hiphopovou formací Robert Glasper Experiment, vítězové loňského ročníku soutěže Soliloqui, dále Ondřej Pivec, Vojta Dyk, En.dru, zpěvák Ghostpoet z Velké Británie, Orchestr Berg a řada dalších.

Festival Struny podzimu je už 16. rokem křižovatkou mezi jazzem a klasikou, tradicí i experimentem. V průběhu deseti koncertních večerů od 26. září do 10. listopadu představí umělce zvučných jmen nejrůznějších uměleckých žánrů, jako jsou jazzový kontrabasista Avishai Cohen, legendární jazzový saxofonista Charles Lloyd, nezaměnitelný finský akordeonista Kimmo Pohjonen, houslový virtuos Thomas Zehetmair, jazzová lady Dee Dee Bridgewater nebo mezzosopranistka Vivica Genaux.

Kompletní program festivalu je k dispozici na www.strunypodzimu.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze