Nový magazín ČT ukáže, jak se pracuje ve studiu

  • Nový magazín ČT ukáže, jak se pracuje ve studiu
    • 01.09.2011
    • Tisk

    Česká televize přichází s novým hudebním pořadem. Radiorock je zaměřený na rockovou …

    Sdílejte článek:

Česká televize přichází s novým hudebním pořadem. Radiorock je zaměřený na rockovou hudbu a zmapuje vznik hudebního alba v nahrávacím studiu.

Podle režiséra Pavla Jiráska jde o nový typ hudebního magazínu, který se inspiroval třeba pořady britské veřejnoprávní stanice BBC.

ČT2 ho bude vysílat každý pátek v nočních hodinách už od zítřka (tj. 2. září 2011).

„Nahrávání vypadalo tak, že do studia jsme vždy přivedli jednu kapelu s jedním producentem, které jsme tam na den zavřeli. Kapela měla za úkol během toho dne nahrát tři nebo čtyři skladby,“ uvedl Jirásek.

Podle něj je Radiorock založen na konfrontaci zkušeného producenta, který má za sebou hodně projektů, s mladou kapelou a interprety, kteří mají ke kariéře teprve „našlápnuto“.

Nahrávalo se v brněnském studiu Českého rozhlasu.

„Chceme sledovat vznik alb způsobem reality show, jak se to vaří, jak to vzniká. Většinou u nás existují pořady, které už mapují hotový produkt, nikoliv samotné nahrávání,“ dodal.

Podle dramaturga pořadu Vladimíra Strakoše vybíral tým tvůrců zhruba ze stovky českých kapel. V televizi se jich v šesti dílech objeví postupně šest.

Jako první je na řadě formace Mandrage, dále třeba kapely Animé nebo November 2nd.

Tvůrci se snažili vybírat nikoliv „tuctové“ a hodně „profláklé“ kapely, ale spíš soubory, které nabízejí originální a něčím zajímavou produkci.

„Nahlédnutí do hudební kuchyně nabízí možnost pochopit způsob, jakým moderní hudba se svou specifickou zvukovostí vzniká. I když proces nahrávání je ve skutečnosti velmi zdlouhavý,“ doplnil Strakoš.

Výsledné nahrávky písniček budou k dispozici ve vysílání ČT, na internetu a zřejmě i ve vysílání Českého rozhlasu.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.