Morcheeba se už v říjnu vrátí do Prahy s novou deskou

Zpěvačka Skye Edwards a bratři Paul a Ross Godfreyovi loni našli znovu k sobě cestu a natočili nové album „Blood Like Lemonade“. Nenapodobitelný zvuk a šarm chill-outových session formace Morcheeba je tak zpátky!

Morcheeba se vždycky snažila natočit album, které ještě nemáme ve své sbírce desek,” vysvětluje Ross Godfrey, multiinstrumen­talista a kytarista tria.

“Můžu přijít domů z hospody a strávím hodiny hledáním té správné desky pro ten daný moment mezi tisícovkou vinylů. Hledám tu desku, kterou jsme chtěli sami natočit – se zvukem na třetí hodinu ráno, zamlženým zvukem, který je jako teplounká deka psychedelie.”

Blood Like Lemonade je album, které hledali celé roky, album, které vychází z jejich klasických desek Who Can You Trust? a Big Calm, ale přenáší hudbu do jiných exotických sfér. V jejím srdci je ale pořád typický pomalý trip-hop, ve kterém rezonuje a rozkvétá africký motiv v „Even Though“, hypnotický sitár a bluesová harmonika ve skladbě „Mandala“ nebo freak folková kytara v „I Am The Spring“, to všechno se soulovým projevem skvělé Skye. Je to taky jedno z jejich nejvíc introspektivních alb, s písněmi, ve kterých se odráží osobní vztahy členů kapely.

Zdá se, že kapela došla k nejlepšímu albu své patnáctileté historie, od trip-hopového prvního CD Who Can You Trust?.

Na téhle cestě Godfreyovi hráli v prostorách od malých sálů v Kentu až po velké haly (i pro 60 tisíc nadšených fanoušků) v Brazílii a v Číně. Měli také možnost hrát se svými vzory jako jsou Big Daddy Kane, David Byrne, Kurt Wagner a Slick Rick.

Po čtyřech úspěšných albech se skupina rozdělila. Skye se vydala na sólovou dráhu, s producenty Patem Leonardem a Danielem Lanoisem na jejím prvním albu Mind How You Go a s producentem Ivorem Guestem na druhém albu Keeping Secrets.

Její náhradnice za mikrofonem v Morcheebě bratry ale moc neuspokojila. Na šestém albu Dive Deep tak bylo z Morcheeby prakticky jen duo s hostujícími vokalisty. Pak se rozdělili i bratři – Paul odjel na jih Francie a Ross se přestěhoval do Hollywoodu, kde se věnoval filmové hudbě (např. hudba k novému filmu The Girlfriend Experience od Stevena Soderbergha).

“Vždycky jsme chtěli se Skye znovu spolupracovat,” říká Ross. “Po prvních čtyřech deskách se mezi námi vytvořila silná chemie, ale pauza byla nevyhnutelná a Skye toužila natočit si desku sama. Před několika měsíci jsme se náhodou potkali v Londýně a dohodli jsme se, že dáme řeč o nové možné desce. Poslali jsme jí pár věcí, ona do nich dodala melodie a když jsme to slyšeli, bylo to zase zpátky! Mezi námi prostě existuje nějaká zvláštní energie.“

“Práce s Paulem a Rossem byla prostě cool,” říká Skye. “I když jsme se moc nevídali, protože jsme nahrávali naše party každý zvlášť – bydlíme od sebe tak daleko. Na rozdíl od vlastních desek, kde jsem psala i texty, tady texty psal Paul a já měla na starosti melodie, a to mi, myslím, docela jde.“

Oblíbená skladba Skye na albu je „Crimson“ o milenci vdané ženy, který chce jejich vztah ukončit tím, že se pokusí sebe i ji zabít při autonehodě nebo „Recipe For Disaster“, kde kuchařka a milovnice jídla zabije svého partnera, když přijde na večeři opilý.

Album Blood Like Lemonade vyšlo v loňském roce a hned se umístilo na 10. příčce US hitparády.

Morcheeba ukázala, že s návratem Skye dokáže navázat na své nejlepší roky. „Morcheeba je jako indiánské teepee. Je třeba nás všech, abychom vytvořili jeho solidní základ a strukturu," vysvětluje Ross. „Paul dělá skoro všechno ve studiu, já a Skye skoro všechno na pódiu..“

Morcheeba vystoupí 7. října od 20:00 v KC Vltavská. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejích v sítích Ticketsforpeople, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 800 korun + poplatky.

www.morcheeba.co.uk

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.