10. ročník Ladronkafestu bude nabitý sporty i muzikou

  • 10. ročník Ladronkafestu bude nabitý sporty i muzikou
    • 29.08.2011
    • Tisk

    Jubilejní 10. ročník festivalu volného času Ladronkafest přichází s extrémně nabitým …

    Sdílejte článek:

Jubilejní 10. ročník festivalu volného času Ladronkafest přichází s extrémně nabitým programem. Teď už tradičně v půlce září v parku Ladronka nabízí kolem 80ti sportovních a uměleckých aktivit nebo zážitkových workshopů, které jsou pro všechny návštěvníky zdarma.

K 10. narozeninám ale Ladronkafest připravil i pár specialit – mistrovství České republiky ve slackline, skate závody na mini rampě, finále české a slovenské soutěže ve skittlingu, koncerty kapel Eddie Stoilow a Cartonnage a mnoho dalšího.

Komentovat veškeré dění budou vicemistři světa v beatboxu Nasty a En.dru. Nakonec přijde i překvapení!

Ladronkafest se odehraje v sobotu 17. září od 11ti do 22ti hodin.

V parku Ladronka ten den najdete přes 50 stanovišť, která nabídnou na 80 různých aktivit z oblastí sportu, uměleckých a zážitkových workshopů, soutěží i zábavy.

Patronem sportovního a freestyle programu letos bude špičkový snowboardista Tomáš Tuzar, který zaštítí všechny sportovní aktivity. Mezi nimi najdete např. aikido, americký fotbal, bootcamps, tanec, florbal, freeboarding, kiteboarding, poweriser a gibbon slackline, skate, parkour, vertigo pole fitness a řadu dalších. Sporty si můžete nejen vyzkoušet, ale uvidíte také spoustu exhibicí od opravdových profesionálů.

Všechno, co se na Ladronkafestu týká umění a workshopů, zaštiťuje výtvarník Jan Gemrot. Umění na tomto festivalu ale není jen na prohlížení. Na mnoha stanovištích se můžete přímo zapojit do výroby a případně se v nabízených workshopech naučit něco nového.

Prezentovat se bude třeba Kavárna Maluj, Atelier Kaštan, Nová Akropolis, hudebních workshopů se můžete zúčastnit např. u stánku Návrat koncovky nebo v DJ dílně, tanečních pak u party z The Street Church nebo u Primavery. Vyplatí se zhlédnout projekci Fresh Film Festu a navštívit stánek Tyflocentra.

Ani letos nebude chybět spousta soutěží o skvělé ceny. Tradiční je Soutěž studentských kapel. Skupina, která sklidí největší potlesk diváků, vyhraje nahrávání desky v profesionálním studiu.

Oblíbená je i celofestivalová hra Nezevluj a vyhraj!. Tato soutěž přímo vybízí k aktivní účasti v programu. Je tak možné se prosportovat a promalovat k hodnotným cenám. Už teď se hlasuje v anketě na oficiálních stránkách Ladronkafestu s možností vyhrát kolo.

V průběhu celého dne bude taky probíhat program na pódiu. Kromě exhibicí jednotlivých aktivit z prostoru festivalu je připravená show King Kong Sound System (Richard & Wronski-beat), Purea VJ’S nebo na nejrůznější taneční vystoupení.

Hudebním vrcholem celého festivalu budou koncerty úspěšných českých kapel Cartonnage a Eddie Stoilow. Obě získaly řadu cen na prestižních hudebních soutěžích. Jejich energická show bude příhodným zakončením aktivně stráveného dne na Ladronkafestu.

Na Ladronce si může každý najít to, co je jeho srdci i schopnostem nejbližší. Pořádající Městská část Praha 6 tak přináší bohaté menu aktivit a možností pro holky, kluky i jejich rodiče.

Vstupné je tradičně zdarma.

Veškeré informace, program, anotace k aktivitám, soutěže, novinky a fotky jsou k dispozici na oficiálních stránkách festivalu.

www.ladronkafest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.