United Islands Reloaded hostí Bittovou i jazzové Led Bib

  • United Islands Reloaded hostí Bittovou i jazzové Led Bib Fotogalerie (4)
    • 25.08.2011
    • Tisk

    Série koncertů United Islands Reloaded je ozvěnou úspěšného letního festivalu. V klubovém …

    Sdílejte článek:

Série koncertů United Islands Reloaded je ozvěnou úspěšného letního festivalu. V klubovém prostředí nabídne kapelu Čikori s Ivou Bittovou, hvězdu letošního ročníku skupinu Russkaja a držitele ceny Mercury Price Led Bib.

Akci zahájí 4. října v Paláci Akropolis jediné podzimní pražské vystoupení Ivy Bittové.

Russkaja, jejíž živelná show strhla na festivalu několik tisíc lidí, vystoupí 24. října v Lucerna Music Baru. Závěr United Islands Reloaded se uskuteční 23. listopadu, kdy v klubu Jazz Dock zahraje britská nu-jazzová formace Led Bib, která na festivalu vystoupila v roce 2010,“ uvedla za organizátory Barbora Šubrtová.

Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová se v Praze s Čikori představila letos 31. května v Divadle Hybernia, kde zakončila jarní část osmého ročníku cyklu Rebelující dámy české hudby.

S muzikanty, se kterými vydala alba Bílé Inferno a Čikori, se věnuje hudebním projektům na jazzové, rockové i alternativní scéně.

Na koncertě v Divadle Hybernia se v obnovené sestavě Čikori objevili kytarista Vladimír Václavek, trumpetista Oskar Török, Jaromír Honzák (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse).

Akustická hudební společnost Čikori vznikla v roce 1999. Název formace je fonetickým připisem anglického slova chicory – čekanka.

Iva Bittová patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní scény. Upozornila na sebe ještě jako studentka rolí Eržiky v Baladě pro banditu, před herectvím ale nakonec dala přednost houslím a zpěvu. Výjimku udělala v roce 2006, kdy se představila v hlavní roli filmu Alice Nellis Tajnosti.

Originální zpěvačka se pohybuje v řadě hudebních žánrů. Patří k nim alternativa (kapela Dunaj, spolupráce s Pavlem Fajtem či účinkování s Vladimírem Václavkem), experimentální jazz, rock i klasická hudba (spolupráce se Škampovým kvartetem). Hostovala i v Mozartově opeře Don Giovanni.

„Bohužel v minulosti zaznělo jen pár živých koncertů, takže obnova Čikori a možnost hrát navíc v nové sestavě nás inspiruje k určitému posunu. Samozřejmě zazní i původní skladby, které vlastně ještě neměly příležitost se jaksi obehrát. Přineseme také v nové úpravě starší skladby z Dunaje a Bílého Inferna,“ podotkla k chystanému koncertu v Paláci Akropolis Iva Bittová.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.