Satisfucktion pokřtí své třetí album

  • Satisfucktion pokřtí své třetí album Fotogalerie (1)
    • 25.01.2007
    • Tisk

    Kapela Satisfucktion pokřtí v pátek 9.2. v pražském Paláci Akropolis svou třetí desku, jejíž název je zatím utajen. Milovníci tvrdé, ale inteligentní newmetalové hudby se mají na co těšit.

    Sdílejte článek:

Jihočeská skupina má za sebou dlouhou historii jak v čase, tak v hudebním cítění. Vznikli v roce 1991 jako soubor hrající čistě hardcore. Pomalu ale jistě se dostávali do povědomí posluchačů. PředskakovaliFaith No Morenebo Kiss, v roce 1997 absolvovali turné po Čechách a Slovensku s finskými Waltari.

Přestože o výbušný styl kapely byl na živých koncertech zájem, s vydáním desky to bylo těžší, jak už to v naší zemi bývá. Členové souboru si vydali svou první desku sami, což znamenalo omezené možnosti distribuce. Protože však disponovali dostatečným zápalem pro hraní a neoddiskutovatelným hudebním talentem, zúročili tyto vlastnosti při soutěži Rock made in Gambrinusa v roce 2002 tuto soutěž vyhráli. Odměnou jim byla finanční injekce na nákup hudebních nástrojů a hlavně: nahrávací smlouva na album u společnosti Česká hudba.

V prosinci téhož roku tedy vychází deska Keep It Your Way, která zřetelně dokazuje, jaký potenciál umí kapela využít, má-li na sebe dost času ve studiu. Na desce se Satisfucktion představují jako hudebníci schopní prolínat hardcorově a metalově laděné pasáže s melodickými vsuvkami, kterým vévodí vykřičený, respektive citlivě melancholický hlasový projev zpěváka Broni.

Skupina ve svém vývoji dosáhla výsady originálního a nezcizitelného zvuku. Je tedy těžké jej přirovnat k hudbě jiné kapely – jestli však nějaké jméno zaznít má, jsou to američtí Tool. Nejlepší obrázek si ale můžou čtenáři udělat sami: na křtu nové desky, jak už bylo uvedeno v záhlaví tohoto článku. Jako host byla pozvána kapela The Switcha členové kapely Post-it.

U vstupu dostane každý promo CD k nové desce jako dárek!

Oficiální web skupiny: www.satisfucktion.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.